Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- -05.05.2019

III NIEDZIELA WIELKANOCNA
1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary. Zapraszamy do włączenia się w cotygodniowe spotkania biblijne – osób czytających i rozważających Pismo Święte. Spotkania te odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 16.30 w sali parafialnej.
2.W najbliższy piątek 10 maja od godz. 16.30 pragniemy jako parafialna wspólnota pochylić się nad fragmentami Księgi Ewangelii wg. św. Jana Ewangelii, a po nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie biblijne prowadzone przez ks. dr Jacka Kucharskiego, wykładowcę Biblii w naszym radomskim seminarium.
3. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy w niedzielę o godz. 17.30 natomiast w dni powszednie o godz. 18.30.
4. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. 
5.Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 maja, rozpoczęcie o godz. 12.00. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę 11 maja o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych. 
Próba dzieci do I komunii św. w poniedziałek o godz. 15.00.
6. Dziękuję za przygotowanie kościoła mieszkańcom rodzicom młodzieży przystępującej do bierzmowania i samym bierzmowanym. Dziękujemy też za cały czas duchowego przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, a także złożony dar na rzecz naszej parafii w postaci kapy i welonu maryjnego oraz 6 stuł maryjnych. Bóg zapłać.
W najbliższą sobotę na godz. 14.00 troskę o świątynię i dekorację powierzamy rodzicom dzieci przystępujących do I komunii św. 
7. Zapraszamy każda rodzinę żyjącą w związku sakramentalnym do włączenia się w Ruch Oazowy Domowego Kościoła (Oazę Rodzin). Pierwsze spotkanie formacyjne odbędzie się jutro o godz. 19.00 na plebanii (wejście tak jak do kancelarii).
8.Młodzież od. kl. VIII zapraszamy na spotkania oazowe przy kominku w piątek na godz. 19.00, natomiast młodszych od klasy IV Szk. Podstawowej w piątek na godz. 16.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na oazę wakacyjną dla młodzieży – zapraszamy zainteresowanych do końca tego tygodnia.
9. Komunikat i zaproszenie ks. Biskupa:
Drodzy Siostry i Bracia Ojciec Święty Franciszek rozpoczynając posynodalną Adhortację Apostolską skierowaną do młodych i całego Ludu Bożego, napisał: Chrystus żyje. (…) On żyje i chce, abyś żył! [CV 1]. Myśląc o Bożym teraz młodych – jak mówi Ojciec Święty Franciszek - zapraszamy młodzież z całej Diecezji na wielkie święto DIECEZJALNE DNI MŁODYCH,trwające w dniach 14-16 czerwca br. Program Dni Młodych zawiera spotkania modlitewne, konferencje, świadectwa, wieczorne spotkania w kościele, warsztaty i zajęcia rekreacyjne. Nasz wspólny czas ubogacą występy zespołów muzycznych. Wystąpią: Łukasz Wieczny Wieczorek, Jak Najbardziej, Good God, Full Power Spirit. Uczestnicy Dni Młodych będą mogli wziąć udział w 19. warsztatach tematycznych, m.in.: filmowych, fotograficznych, gier i zabaw rekreacyjnych, kulinarnych, liturgicznych, medycznych, muzycznych, perkusyjnych, tanecznych, wokalnych, wolontariatu, teatralnych, motywacyjno – profilaktycznych. Podczas trzydniowego spotkania będą także realizowane projekty: „Znajdź pomysł na siebie”, kurs pierwszej pomocy oraz kurs samoobrony oraz wiele innych wydarzeń, na które złożą się m.in.: pokaz filmowy, przedstawienie teatralne, gra miejska – rywalizacja grup oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. 
W przepięknym drewnianym kościele pw. św. Doroty nieprzerwanie będzie można adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Centralnym zaś punktem każdego dnia będzie Eucharystia i Uwielbienie. Serdecznie zapraszam młodzież całej Diecezji, a szczególnie te osoby, które w tym roku przystępują do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszam do udziału w Dniach Młodych także księży, siostry zakonne, katechetów i opiekunów świeckich z grupami młodzieży. 
Z pasterskim błogosławieństwem
Biskup Henryk Tomasik
10. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
11. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie wszystkich parafian. 
 
 
  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg