Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 28. 04. 2019

1.Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). Dziś na godz. 17.30 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum” (akt Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r.).
2.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. 
3.Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej w dni powszednie o godz. 18.30, natomiast w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30.  Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.  
4.W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski – jest to nasz dzień odpustu parafialnego. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Parafian zostanie odprawiona o godz. 12.15, a rozpoczniemy ją od poświęcenia nowych organów. Po Mszy św. o godz. 12.15 w imieniu księży naszej parafii i Burmistrza Miasta Pionki p. Roberta Kowalczyka zapraszamy na Koncert Patriotyczny - koncert organowy Roberta Grudnia wraz z solistami teatrów operowych i muzycznych. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.
Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  
5.Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.30 spowiedź św. w domach chorych w środę (domy dalsze) i w czwartek (domy bliższe).  
6.Próby do bierzmowania: w poniedziałek o godz. 18.45 i w czwartek o godz. 16.00. Spowiedź dla tej młodzieży we wtorek o godz. 16.00. 
7.Próba przed I komunią św. w poniedziałek o godz. 15.30.
8.Dziękuję za przygotowanie kościoła mieszkańcom ul. Partyzantów i złożoną ofiarę. 
W najbliższy czwartek na godz. 19.00 troskę o świątynię i dekorację powierzamy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodzicom.
9.W I czwartek miesiąca na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00 adoracja w intencji powołań prowadzona przez Rodziny Nazaretańskie, a w I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata oraz adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
10. W dniu 6 maja /pon/ zapraszamy na I spotkanie formacyjne Oazy Rodzin. Zainteresowane rodziny i te, które się zastanawiają zapraszamy na godz. 19.00 na plebanię.
11.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.
 
  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg