Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Komunikat Biskupa Radomskiego- odwołanie dyspensy

 

Dekret odwołania dyspensy

»Kościół żyje dzięki Eucharystii. Ta prawda wyraża nie tylko codzienne doświadczenie wiary, ale zawiera w sobie istotę tajemnicy Kościoła« (Ecclesia de Eucharystia, 1) - uczył nas św. Jan Paweł II. Ofiara eucharystyczna jest bowiem »źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego« (LG 11). Tak brzmi niezmienne nauczanie Kościoła.

Uwzględniając aktualne decyzje władz państwowych, stosownie do wskazań Przewodniczącego Episkopatu zawartych Komunikacie z dnia 27 maja 2020 roku – odwołuję dyspensę dotyczącą zwolnienia z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.

Udział w niedzielnej i świątecznej Mszy św. jest wyrazem naszej wdzięczności wobec Jezusa Chrystusa za całe dzieło zbawienia świata. Jest także wyznaniem naszej wiary i wierności Chrystusowi.

Drodzy Siostry i Bracia!

Do Uroczystości Trójcy Świętej, do 7 czerwca, trwa okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Zapraszam do tego ważnego wyznania wiary i wierności Chrystusowi prze wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Drodzy Rodzice!

Pomóżmy dzieciom i młodzieży w wypełnieniu obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Wsłuchajmy się w informacje podawane przez naszych Duszpasterzy dotyczące obecności kapłanów w konfesjonale.

W tym czasie doświadczenia prawdy mówiącej o tym, że człowiek nie jest wszechmocny, konieczne jest nasze pogłębienie wiary i kontaktu z Chrystusem, który żyje i czeka na każdego z nas.

Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim na drodze wyznawania wiary i realizowania odnowy duchowej.

Bp Henryk Tomasik, Biskup Radomski”

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg