Drugie Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej!

Kategoria: Aktualności
 

Już po raz drugi, w dniach od 13 do 20 października w Pionkach odbyły się Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej, których organizatorem była Parafia Rzymskokatolicka NMP Królowej Polski na czele z Proboszczem ks. Mariuszem Wincewiczem. We współpracę zaangażowały się Urząd Miasta Pionki, Starostwo Powiatowe Radom, Miejski Ośrodek Kultury, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II, Liceum Ogólnoształcące im. Marii Dąbrowskiej oraz niezastąpieni Rycerze Kolumba Pionkowskiej Rady im. Św. Michała Archanioła. Podczas wielu odbywających się „iwentów” mogliśmy liczyć na ogromną pomoc Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach poprzez zapewnienie zaplecza dźwiękowego. Patronatu Medialnego podjęły się media: „Radio Plus Radom,” „Gość Niedzielny Diecezji Radomskiej”, lokalna telewizja:  „Kurier Pionkowski” oraz „Pionki 24”. 

Pierwszym akcentem była wspólna modlitwa w Dniu Papieskim podczas  Eucharystii celebrowanej pod przewodnictwem ks. infułata Stanisława Pindery. Po wspólnej modlitwie nadszedł czas na wspomnienie papieskich pielgrzymek do Ojczyzny dzięki koncertowi p.t. „Nuty góralskie z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski” wykonanym przez zespół „Góralska Hora”. W dzień papieski wpisała się także modlitwa za Ojczyznę podczas Nabożeństwa Fatimskiego. 

Pozostając pod natchnieniem duchowego piękna Jana Pawła II, w poniedziałkowy wieczór  wzięliśmy udział w przedstawieniu teatralnym p.t.  „Dobry jak chleb”- poświęconym postaci Brata Alberta na podstawie dramatu: „Brat naszego Boga” w wykonaniu  Krzysztofa Bigaja. 

Jednocześnie dyrygent i kompozytor- Piotr Pałka prowadził warsztaty muzyczno- liturgiczne, których kulminacyjnym punktem była oprawa Eucharystii oraz koncert w dniu 41 rocznicy wyboru Polaka na Stolicę Piotrową

Nie zabrakło także akcentów skierowanych przede wszystkim do młodzieży. W szkołach odbyły się spotkania z raperem: Łukaszem „Wiecznym” Wieczorkiem, który dając świadectwo swojego nawrócenia uczył młodych rozwijania życiowego „floł” w relacji z Bogiem.

Przepiękny wieczór przygotowała dla nas Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II. Podczas wieczoru talentów dzieci i młodzież ukazała piękno młodego życia budowanego na fundamencie chrześcijańskich wartości.  

Również sobotni wieczór  spędziliśmy na koncercie Małgorzaty Nowak, która wraz z zespołem świetnych muzyków napełniła nasze serca wdzięcznością i uwielbieniem! Tego dnia dla dzieci z parafii prowadzone były warsztaty artystyczne, natomiast młode małżeństwa i narzeczeni mieli możliwość wzięcia udział w spotkaniu z ks. dr Konradem Wójcikiem oraz Magdaleną i Piotrem Pobikrowskich, którego tematem było naturalne planowanie rodziny. Rycerze Kolumba przygotowali dla nas uroczyste zakończenie sezonu grillowego na parafialnym ogrodzie a parafialnie przynieśli słodki poczęstunek. 

Ostatnim, bogatym w wydarzeniem dni Pionkowskich Dni Kultury Chrześcijańskiej była Niedziela Misyjna 20 października, kiedy to gościliśmy w naszej parafii ks. Grzegorza Kucharskiego- Prowincjała Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Tego też dnia dzieci spotkała niezwykła niespodzianka. Po Mszy Świętej, w Sali parafialnej było dla nich przygotowane przedstawienie Teatru Pierwszego Kontaktu p.t. „Grające drzewko”. 

Zwieńczeniem tygodnia pełnego intensywnych wydarzeń była dziękczynna Eucharystia  a po niej koncert p.t. „ Dar i Tajemnica” w wykonaniu Pana Jerzego Zelnika, Roberta Grudnia oraz Georgija Agratiny, który przyjechał do Polski z serią koncertów. Bogu i ludziom dziękujemy za współtworzenie tego dzieła, które powoli staje się tradycją Parafii i na stałe wpisuje się w kalendarium naszego miasta. 

Odsłony: 948