Ogłoszenia - 17.03.2024

V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r.

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu słyszymy ewangeliczną przypowieść o ziarnie. Ten obraz, zaczerpnięty z świata przyrody, pokazuje nam, jaka jest miłość Chrystusa do człowieka – jest to miłość ofiarna, bezgraniczna, ale także miłość rodząca do życia. Od dzisiejszej niedzieli zmienia się charakter przeżywanego czasu wielkiego postu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
  2. We wtorek Uroczystość św. Józefa – Msze św. o godz. 6.30, 17.00 i 18.00.
  3. Dziś na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, natomiast w piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 17.30, a młodzież i dorosłych na godz. 18.30.
  4. W tym roku w piątek Miejska Droga Krzyżowa wyruszy od parafii św. Maksymiliana do św. Barbary, rozpoczęcie o godz. 16.30.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie do udziału w Misjach Świętych, tym szczególnym czasie rozmodlenia, nawrócenia i zbliżenia do Boga, który jest Miłością. W tym tygodniu w różnych parafiach naszego dekanatu odbywa się przedświąteczna spowiedź. PARAFIALNA SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA W NASZEJ PARAFII W TĄ SOBOTĘ tj. 23 marca w godz. 9.00-12.00 i 16.00-18.00.
  6. Przedświąteczna spowiedź w domach chorych 25 i 26 marca /poniedziałek-wtorek/. Chorych, do których mają udać się kapłani prosimy zgłaszać osobiścielub telefonicznie (tel. 579-069-566).
  7. Wraz z całym kościołem w Polsce rozpoczęliśmy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. W naszej parafii będziemy to czynić w niedzielę na Gorzkich Żalach, a w dni powszednie po każdej Mszy św.
  8. Przyszła niedziela będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm, natomiast Msze o godz. 9.30 i 11.00 będą połączone z procesją wokół kościoła.
  9. Dziś jak i w następną niedzielę zachęcamy do zakupy palm, baranka wielkanocnego i świątecznych stroików przy stoisku na placu kościelnym. Za trud przygotowania stroików do domów jak i na cmentarz dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Januszna. Dodatkowo w następną niedzielę będzie możliwość zakupy ciasta, domowych wyrobów-zachęcamy do skorzystania.
  10. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji i złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian ul. Mickiewicza 55.
  11. Dziś o godz. 19.00 spotkanie ministrantów dorosłych. Zapraszamy też tych mężczyzn i ojców, którzy chcą włączy się w grupę dorosłych ministrantów.
  12. Dziękujemy za ofiary dzisiejszej niedzieli gospodarczej, a także ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkim jubilatom, solenizantom oraz dobrodziejom i ofiarodawcom naszej parafii, Wam drodzy uczestnicy tej liturgii, życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, niech On umacnia Was do dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.