Ogłoszenia - 03.03.2024

III Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024 r.

1. Rozpoczynamy czas Misji Świętych. Dziś tak bardzo żyjemy w pośpiechu, w zabieganiu wokół codziennych spraw, problemów, często gubiąc to, co najważniejsze. Misje święte są czasem zatrzymania się, by móc na nowo doświadczyć spotkania z Chrystusem, odnaleźć nowy sens życia i z nową siłą wyruszyć dalej w drogę. W imieniu nas Kapłanów pracujących w tej parafii oraz prowadzących Misje Święte ks. Daniela Reguły i ks. Mateusza Włosińskiego serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału: i tych, którzy regularnie praktykują, ale także tych, których wiara nieco osłabła, oraz tych, którzy zagubili drogę do Boga. Nie warto tej szansy zmarnować.
  2. Misje Święte w parafii potrwają do niedzieli, 10 marca. Msze św. w dni powszednie z nauki misyjnymi dla dorosłych o godz. 8.00 i 18.00. W poniedziałek nauki dla kobiet, we wtorek nauki dla mężczyzn. W środę nauki dla wszystkich, jest to dzień maryjny - przyzywamy wstawiennictwa NMP Królowej Polski, naszej patronki (Msza św. poranna będzie poprzedzona śpiewem Godzinek, a popołudniu o 17.30 Różaniec). W czwartek, uroczystości chrześcijańskiej rodziny – Msze z odnowieniem ślubów małżeńskich i modlitwą za rodziny. W piątek w kościele o godz. 7.30 spowiedź dla chorych, a o godz. 8.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych. Od poniedziałku do piątku o godz. 20.15 zapraszamy na spotkanie ze Słowem Bożym i Apel misyjny.
  3. Na drodze pojednania i nawrócenia ważne jest, by człowiek umiał przebaczyć sam sobie, to co było w jego życiu złe i grzeszne i by potrafił przebaczyć drugiemu człowiekowi i przyjąć dar wybaczenia – dlatego zapraszamy w piątek na godz. 18.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i obrzędem pojednania. Natomiast w sobotę w czasie adoracji od 15.30-17.00 możliwość spowiedzi misyjnej. Zaznaczamy też, że tradycyjnie Parafialny Dzień Spowiedzi będzie przed Niedzielą Palmową tj. 23 marca.
  4. Zakończenie Misji Świętych w niedzielę 10 marca. Podczas każdej Mszy św. uroczyste wyznanie wiary z obrzędem opowiedzenia się za Chrystusem. Na Mszę św. przynieśmy krzyże, które będziemy trzymać rodzinnie czy indywidulanie w czasie wyznania wiary. Zachęcamy też do zakupu w zakrystii krzyży misyjnych (w cenie 20zł), które będą poświęcone w przyszłą niedzielę.
  5. W niedzielę 10 marca na zakończenie Gorzkich Żali zostanie poświęcony nowy krzyż misyjny. Tego dnia o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie Misji Świętych pod przewodnictwem Biskupa Marka Solarczyka, podczas której zostaną wprowadzone i na stałe przekazane do naszej parafii relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Zachęcamy do licznego udziału.
  6. Uczniowie Szkoły Podstawowej nauki rekolekcyjnie mają w poniedziałek i wtorek w szkole, a w środę w kościele. Natomiast młodzież Szkół Średnich w środę i czwartek w szkole, a w piątek w kościele. Młodzież zachęcamy do udziału w Apelu Młodych w sobotę o godz. 19.30., który będziemy przeżywali pod hasłem: Pójdź za Mną. Szczegółowy Program Misji Świętych znajdziemy w naszej gazecie Wieści z Parafii i na parafialnej stronie internetowej.
  7. Zapisy na pielgrzymkę do Wilna do 24 marca z zaliczą 500zł.
  8. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian ul. Leśnej 23, 25 i 27.
  9. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Z racji zbliżającego się Dnia Kobiet pamiętamy w modlitwie również o nich i życzymy tych błogosławionych i pięknych chwil na każdy dzień.