XVI Niedziela Zwykła – 21 lipca 2024 r.

1. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.

2. Codziennie o godz. 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej prowadzonej przez różne grupy i wspólnoty naszej parafii. Przez miesiąc lipiec modlimy się w intencji rodzin przyzywając wstawiennictwa błogosławionej Rodziny Ulmów.
3. W środę Mszę św. popołudniową tradycyjnie rozpoczniemy nabożeństwem przez wstawiennictwo naszej patronki NMP Królowej Polski, modląc się w intencji naszej ojczyzny, parafii oraz tych intencjach, które zostaną spisane na kartkach i złożone do skrzynki modlitewnej, która znajduje się przy
świeczniku wotywnym przed ołtarzem.
4. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
5. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji oraz złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z Alei Lipowych 17 i 19.
6. W dzisiejszą niedzielę, która w naszej parafii jest niedzielą gospodarczą, dziękujemy za Waszą hojność, zaangażowanie i otwarte serca, wspierając różne inicjatywy duszpasterskie i materialne w parafii. Bóg zapłać!
7. W czwartek przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa patrona kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Dziś na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Ofiary zbierane przy wyjściu z kościoła do puszek będą przekazane do MIVA POLSKA i przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich kierowców i podróżujących.
8. Życzymy wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom natomiast życzymy wielu Bożych łask.