Ogłoszenia-17.09.2023

Kategoria: Ogłoszenia

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 września 2023R.

1. Myśl o przebaczeniu stanowi główny temat dzisiejszej litur­gii słowa co mocno wybrzmiewa w usłyszanej przypowieści o niemiłosiernym słudze. Chrystus zmartwychwstał i udziela nam siły, byśmy należąc do Niego zwyciężali zło, które nas oddala od Boga i ludzi. O siły w walce ze złem będziemy dziś prosili w czasie nabożeństwa o godz. 17.30 przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.

2. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

3. W gablotce i na stronie parafialnej mamy podany terminarz spotkań różnych grup i wspólnot działających przy naszej parafii. Zachęcamy dorosłych, młodzież, dzieci by znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. 

4. Młodzież zachęcamy do udziału w APELU MŁODYCH, który odbędzie się
w Radomiu 30 września. Wyjazd o godz. 17.00, powrót ok godz. 22.00. Koszt 30zł, zapisy w zakrystii i kancelarii.

5. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.

6. Rodzicom i kandydatom do bierzmowania oraz przygotowującym się do
I komunii św. przypominamy, że w tym tygodniu kończy się termin składania deklaracji dla tych, którzy chcą w naszej parafii przygotować się do przyjęcia tych sakramentów. Nie traktujmy tych sakramentów jako „wydarzenia czy imprezy na jeden dzień”. O wiarę umacnianą w spotkaniu z Chrystusem na niedzielnej Mszy św. prośmy dla wszystkich chrześcijan, ale też o dobre, szczere przygotowanie do I komunii św. i bierzmowania dla dzieci, młodzieży i ich rodziców.

7. Dziś III niedziela miesiąca – niedziela gospodarcza. Dziękujemy za wszelkie ofiary, które do tej pory i w ostatnim tygodniu wpłynęły na konto parafialne czy te składane indywidualnie, które pozwolą nam regulować nasze zobowiązania pożyczkowe zaciągnięte przy pracach termomodernizacji. Dziękujemy za Waszą hojność, zaangażowanie i otwarte serca.

8. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji i złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy parafian Bohaterów Studzianek 3 i 5.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Odsłony: 459