Ogłoszenia-03.09.2023

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 września 2023R.

1. Od początku września modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. W tej intencji będziemy modlili się dziś o 17.30 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. Z racji rozpoczynającego się roku szkolnego zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, pracowników Szkół i Przedszkoli na Mszę św. w ich intencji jutro 4 września na godz. 8.00. W czasie mszy będzie też okazja do spowiedzi.

3. W najbliższą niedzielę  10 września na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających edukację.

4. Po czasie wakacji Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30 w dolnym kościele,
a popołudniu o godz. 17.00 i 18.00 w górnym kościele. Zachęcamy też do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu – codziennie w godz. 7.00-18.00.

5. W ostatni piątek odbyła się Rada Parafialna. Przygotowujemy się do roku Jubileuszowego 40 lecia naszej parafii, który przypada na 2024r., poprzez:

-organizacje misji parafialnych w następnym roku,

-jeżeli ktoś posiada jakieś zdjęcia z początków parafii, prosimy o ich wypożyczenie, do przygotowania wspomnieniowego Biuletynu Parafialnego i strony internetowej,

-chcemy też zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej (w czasie ferii zimowych tj. druga połowa stycznia) oraz na początku wakacji 2024r. do Fatimy i Santiago de Compostella. Zainteresowanych prosimy o wstępne zgłoszenie do 24 września, co da nam możliwość podjęcia rozmów z biurem pielgrzymkowym,

-nie tylko raz w roku chcemy zwracać się do naszej patronki Matki Bożej Królowej Polski, dlatego w każdą środę zapraszamy na godz. 17.00 na specjalne nabożeństwo. Przy świeczniku jest przygotowana skrzynka, gdzie możemy wrzucać intencje, które będą odczytywane i omadlane podczas nabożeństwa ku czci Matki Bożej Królowej Polski.

6. W najbliższą sobotę na godz. 15.00 zapraszamy dzieci i młodzież na powakacyjne spotkanie, które będzie połączone z grami, zabawą i ogniskiem. Rozpoczniemy też tym spotkaniem kolejny rok formacyjny grup dziecięcych
i młodzieżowych: ministrantów, oazy, scholii.

7. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy 9 września w sobotę o godz. 4.30 rano. Prosimy dokonywanie wpłat i uzupełnienie danych do ubezpieczenia.

8. W tym tygodniu ruszają spotkania formacyjne grup dorosłych. Jutro, na godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego. Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy chcą nie tylko czytać ale i rozważać Słowo Boże.

9. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 w kaplicy dolnej spotkanie KŻR dorosłych,
a spotkanie KŻR młodzieży będzie 10 września po mszy św. o godz. 9.30.

10. W I czwartek miesiąca adoracja całonocna – zapraszamy.

11. Dziękujemy zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z Adasia Guzala 10 i 12.

12. W niedzielę 10 września po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się I komunii św, a po Mszy św. o godz. 18.00 dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

13. Solenizantom i jubilatom życzymy Bożego opieki i wszelkiej pomyślności.