Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Zapraszamy na Pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela - 8 dni

LIZBONA – AJUSTREL – FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE –BRAGA

– SANTIAGO DE COMPOSTELA–REJS W PORTO– COIMBRA – MAFRA – CABO DA ROCA – CASCAIS

 
Termin: 17.04 – 24.04.2021 r.

Dzień 1: Wylot do Lizbony

Grupa spotyka się z pilotem pielgrzymki o godzinie 03:00 (nad ranem z piątku na sobotę) na lotnisku Okęcie w Warszawie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Portugalii o godzinie 05:10. Lądowanie w Lizbonie o godzinie 08:20. Spacer po Lizbonie, następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek w pokojach. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2: Lizbona

Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony. Podejdziemy do: Kościoła p.w. Św. Antoniego, gdzie urodził się św. Antoni. W tym dniu zobaczymy także perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów (bez krużganków), słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie przejedziemy do centrum Lizbony, urokliwymi uliczkami podejdziemy do Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta św. Wincenty. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem, po obiadokolacji dla chętnych możliwość wzięcia udziału we wspólnej Modlitwie Różańcowej. Nocleg.

Dzień 3: Aljustrel, Fatima

Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie udamy się do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik św. Jana Pawła II. Wieczorem obiadokolacja, a po niej dla chętnych możliwość wzięcia udziału we wspólnej Modlitwie Różańcowej. Nocleg.

Dzień 4: Batalha, Alcobaca, Nazare, Fatima

Rano, po śniadaniu udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również, jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Wieczorem wrócimy do Fatimy. Obiadokolacja. Wieczorem, po obiadokolacji dla chętnych możliwość wzięcia udziału we wspólnej Modlitwie Różańcowej. Nocleg.

Dzień 5: Bom Jesus - Braga, Santiago de Compostela

Rano, po śniadaniu wyjedziemy w drogę do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się w Porto, największym mieście w północnej Portugalii, sięgającym korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanym na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece” jak nazywana jest Douro. Następnie udamy się do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Rejs w Porto, Coimbra, Fatima

Śniadanie w hotelu. Wyruszymy w drogę powrotną do Portugalii. Po drodze zatrzymamy się w Bradze, która była dawną siedzibą Prymasa Portugalii. Nawiedzimy sanktuarium Bom Jesus, co oznacza Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry, do sanktuarium prowadzą słynne, blisko 116 metrowe schody. Po południu udamy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem obiadokolacja, a po niej dla chętnych możliwość wzięcia udziału we wspólnej Modlitwie Różańcowej. Nocleg.

Dzień 7: Mafra, Cabo da Roca, Cascais

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Mafry, niewielkiej miejscowości położonej na północ od Lizbony, gdzie zobaczymy Palacio e Convento De Mafra (Pałac w Mafrze), gdzie podziwiać będziemy barokowe wnętrza. W tym dniu udamy się także na Cabo da Roca - przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską, wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską, zatrzymując się na odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem przejedziemy do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Portugalia - Polska

Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Warszawy o godzinie 14:05. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie o godzinie 19:00. Pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.

 
Cena: 3 790 PLN/os.
(oferta dla grupy 46 osób)


Cena zawiera:

 • Przelot portugalskimi liniami lotniczymi TAP PORTUGAL na trasie: Warszawa – Lizbona – Warszawa; bagaż główny do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg, opłaty lotniskowe;
 • Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;
 • 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami);
 • Wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
 • Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN) z uwzględnianiem chorób przewlekłe;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Podatek VAT.

 

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, taksy klimatycznej, słuchawek podczas zwiedzania, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (105 EUR/os. – kwota płatna u pilota w autokarze);
 • transferu autokarem z/na lotnisko w Warszawie (autokar ok. 60 zł/os), bądź własnym środkiem transportu
 • napojów do obiadokolacji;
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego (na zapytanie i do potwierdzania: koszt 160 EUR);
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki (160 PLN/os.– płatne tylko w dniu zapisu);
 • świadczeń niewymienionych w ofercie.

 

ORLANDO TRAVEL ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW oraz nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze.

W czasie pielgrzymki każdego dnia wspólna modlitwa i Msza św. w różnych miejscach.

JESZCZE KILKA MIEJSC WOLNYCH!!!

BLIŻSZE INFORMACJE : ks. Mariusz Wincewicz -proboszcz i ks. Zbigniew Kominek –wikariusz

Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 1500zł. oraz uzupełniamy kartę zgłoszeniową.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg