Ogłoszenia - 04.08.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 04 sierpień 2024

XVIII Niedziela Zwykła – 4 sierpnia 2024 r.

1. Rozpoczął się sierpień – to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy zbiorze tegorocznych plonów. Otoczmy modlitwą nasz kraj, podejmujących trud pielgrzymowania, pracy w polu, sadzie bądź ogrodzie oraz podejmujących sierpniowe wyrzeczenie abstynencji od alkoholu. Zawierzajmy też przez pośrednictwo Matki Bożej tych, którzy podejmują walkę z jakimkolwiek uzależnieniem.
  2. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Pionkowską grupą nr 10, w dniach 5 – 13 sierpnia. Koszt tegorocznej pielgrzymki to 120zł. Rozpoczęcie pielgrzymki jutro Mszą św. o godz. 7.00 w kościele św. Barbary. Bagaże można składać od godz. 6.00 na samochód bagażowy na parkingu obok kościoła. Tradycyjnie zapewniamy wodę do picia i gorący posiłek, prysznice na noclegach, ubezpieczenie. Istnieje możliwość powrotu autokarem. Informacje przy zapisach przy parafii św. Barbary. Osoby, które nie mogą pielgrzymować osobiście, zachęcamy do pielgrzymowania duchowego poprzez codzienny różaniec i obecność na Mszy św. Dla pielgrzymów duchowych przewidziany jest autokar który dowiezie chętnych na ostatni etap pielgrzymki już w Częstochowie. Koszt 70 zł.
  3. We wtorek, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte o godz. 6.30, 9.30 i 18.00. Pamiętajmy, że każda Eucharystia jest takim naszym wejściem na Górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza.
  4. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z Alei Lipowych 21, 22, 24.
  5. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
  6. W miesiącu wrześniu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pionkach planuje wydawanie artykułów spożywczych najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta, dlatego chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do siedziby MOPS w celu dopełnienia formalności. Można też składać wniosek o bon energetyczny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00.
  7. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności. Niech dobry Bóg obdarza Was potrzebnymi łaskami.