Ogłoszenia - 28.07.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 27 lipiec 2024

XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2024 r.

1. Rozpoczynający się w tym tygodniu sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny. To miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz wytężonej pracy przy żniwach. Sierpień to miesiąc abstynencji - wykorzystajmy go także, by ćwiczyć wolę i ducha przez całkowitą lub czasową abstynencję od używek, zwłaszcza alkoholu.
  2. Dnia 1 sierpnia będziemy przeżywali 80. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Niech wspomnienie tego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną ojczyznę, za tych, którzy w walce o jej wolność oddali swoje życie, oraz za tych, którym powierzono w niej odpowiedzialne stanowiska. Przez miesiąc sierpień o godz. 17.15 będziemy się modlili przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli w intencji naszej ojczyzny.
  3. W środę Mszę św. popołudniową tradycyjnie rozpoczniemy nabożeństwem przez wstawiennictwo naszej patronki NMP Królowej Polski, modląc się w intencji naszej ojczyzny, nas samych oraz tych intencjach, które zostaną złożone do skrzynki modlitewnej, która znajduje się przy świeczniku wotywnym przed ołtarzem.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zachęcamy do całonocnej adoracji. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, a w sobotę uczcić Niepokalane Serce NMP.
  5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta przed Mszą poranną i popołudniu od godz. 17.15. W czasie wakacji spowiedź w domach chorych na indywidualne zgłoszenie.
  6. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z grupą nr 10, która odbędzie się w dniach 5 – 13 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę w Parafii św. Barbary od dziś w sali pod plebanią w godz. 18.30-19.30. Koszt tegorocznej pielgrzymki, to 120 zł. Tradycyjnie będzie zapewniona wodę do picia i gorący posiłek, prysznice na noclegach, ubezpieczenie. Istnieje możliwość powrotu autokarem. Informacje przy zapisach. Osoby, które nie mogą pielgrzymować osobiście, zachęcamy do pielgrzymowania duchowego poprzez codzienny różaniec i obecność na Mszy św. Dla pielgrzymów duchowych przewidziany jest autokar który dowiezie chętnych na ostatni etap pielgrzymki już w Częstochowie. Koszt 70 zł. Prosimy, by nie zwlekać z zapisami na ostaną chwilę ponieważ rezerwacje autokaru mamy do przyszłej niedzieli
  7. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia, chcemy też dziękować za wszelkie dary ziemi, prace rolników, ogrodników
    i sadowników. Tradycyjnie prosimy mieszkańców Januszna o przygotowanie dożynkowej dekoracji.
  8. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji oraz złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z Alei Lipowych 18 i 20.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.