Ogłoszenia- 07.04.2019

V Niedziela Wielkiego Postu
1.Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko mówił: „zachować godność to żyć w zgodzie z sumieniem. To budować i kształtować w sobie sumienie prawe. To dbać o sumienie narodowe, bo wiemy, że gdy sumienie zawodziło, dochodziło do wielkich nieszczęść w naszej historii” – niech te słowa będą dla nas wezwaniem do udziału w naszych rekolekcjach wielkopostnych dla dorosłych oraz Szkoły Podstawowej. Rekolekcje będą trwały od środy do niedzieli, a poprowadzi je ks. Krzysztof Dukielski.
     Program rekolekcji znajdziemy na stronie internetowej parafii oraz w Biuletynie Parafialnym, który możemy wziąć ze stolika. Znajdziemy tam również program Triduum Paschalnego oraz obrzęd błogosławieństwa przy stole wielkanocnym. W ramach rekolekcji w czwartek zaplanowane jest też spotkanie z przedstawicielami Oazy Rodzin – zapraszamy każdą rodzinę żyjącą w związku sakramentalnym do zainteresowania się tą wspólnotą i zapoznania bliżej z formą działania Ruchu Domowego Kościoła (Oazy Rodzin).
2.Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Spowiedź rekolekcyjna w naszym kościele w sobotę od godz. 9.00-12.30 i 15.00-18.30 z chwilą przerwy na czas trwania nabożeństwa pokutnego.
3.Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Mszę św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.15 rozpoczniemy przed kościołem, tam poświęcenie palm i procesyjne wejście do świątyni.
4.W niedzielę Palmową na godz. 19.00 zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. W tym roku rozpoczęcie na Placu Konstytucji i zakończenie przy kościele św. Maksymiliana.
5.Dziękuję za wszelka troskę duchową i materialną podejmowaną w naszej parafii, a także przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę osobom z ul. Leśnej 25 i 27 oraz złożoną ofiarę. Wszystkich ofiarodawców powierzamy na Mszy św. w środę o godz. 18.00. W najbliższą sobotę od godz. 13.00 /w czasie przerwy w spowiedzi/ troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Partyzantów od nr 1 do ul. Chemicznej.
6. Dziękujemy też za składane ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.
7.Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt.
8.Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.