Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 10.03.2019

I Niedziela Wielkiego Postu
1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem. Zaplanujmy sobie też czas na udział w Rekolekcjach parafialnych. Rekolekcje dla Gimnazjum i Szkoły Średniej 27-29 marca, dla Szkoły Podstawowej i dorosłych 10-14 kwietnia. Spowiedź wielkopostna 13 kwietnia.
2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni dla dorosłych i młodzieży w piątki o godz. 18.30, dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.
3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.
4.Dzieci od kl. IV Szkoły Podstawowej oraz młodzież zapraszamy do udziału w oazie wakacyjnej. Czas trwania od 10-15dni.Terminarz poszczególnych turnusów i miejsc, które są zróżnicowane w zależności od wieku uczestników znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii. Koszt od 570-650zł. Zapisy do 31 marca z wpłatą zaliczki 200zł. W cenie pobytu: noclegi, wyżywienie (3 posiłki dziennie), wyjazdy/wycieczki organizowane w ramach turnusu, materiały formacyjne.
5. Młodzież od VII klasy Szkoły Podstawowej zapraszamy na spotkania oazowe, które rozpoczynamy od tego piątku o godz. 19.15 w dużej sali parafialnej
6. W najbliższą sobotę 16 marca na godz. 10.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św. To spotkanie będzie przygotowaniem do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych dzieci komunijnych, które odbędzie się w piątek 22 marca o godz. 17.00. Jeżeli rodzice podjęli decyzję o rezygnacji dziecka z przystąpienia do I komunii św. w tym roku czy w ogóle, to prosimy o taką informację, bo rozumiemy, że stąd wynika brak obecności tych dzieci na niedzielnej Mszy św. czy spotkaniach przygotowujących dziecko do I komunii św. Jednocześnie ze względu na pojawiające się pytania pragniemy poinformować, że termin komunii św. jest stały tj. II niedziela maja, w więc w następnym roku komunia św. -10 maja 2020r. 
7.W dniach 13,14,15 marca wydawanie darów dla ubogich na Pronicie w godz. 9.00-14.00.
8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
9. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię mieszkańcom Leśnej 20. Troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Leśnej 22. 
10. Przyszła niedziela to III ndz. miesiąca – taca gospodarcza, przeznaczona na koszty związane z ogrzewaniem. W ostatnim tygodniu zakupiliśmy 10 ton ekogroszku, to koszt 8 tys. nie licząc wcześniejszych zakupów. Wszystkim więc ofiarodawcom dziękujemy za każdy dar materialnego wsparcia składany na tacę oraz ofiary indywidualne, także pomoc w dekoracji kościoła. Wszystkich ofiarodawców powierzamy naszej modlitwie zwłaszcza na Mszy św. w środę o godz. 18.00.
11. W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek kontynuacja spotkań w grupach dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie o godz. 19.00.
12.Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów, w tym ks. Zbigniewa Kominka, za którego z racji imienin będziemy się modlili w przyszła niedzielę na mszy św. o godz. 11.00.
 
  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg