Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-20.08.2023

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 sierpnia 2023R.

1. W Jasnogórskich Ślubach Narodu Polskiego znajdujemy słowa: Matko Łaski Bożej, przyrzekamy Ci strzec w każdej duszy polskiej daru łaski, jako źródło Bożego życia. Pragniemy, aby każdy z nas żył w łasce uświęcającej i był świątynią Boga, aby cały Naród żył bez grzechu ciężkiego, aby stał się Domem Bożym i Bramą Niebios dla pokoleń wędrujących przez polską ziemi.  O życie wolne od zniewoleń i przywiązania do grzechu ciężkiego będziemy prosić przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła dziś o godz. 17.30, by zawsze ze spotkania z Chrystusem dającym się nam w Komunii Świętej czerpać siły do czynnej miłości Boga i bliźniego.

2. W sobotę, 26 sierpnia nasze myśli i serca kierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Święty Jan Paweł II, mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. To nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej ponowimy w sobotę podczas Mszy Świętej sprawowanych o godz. 6.30, 9.30 i 18.00.

3. Od jutra tj. 21 sierpnia w godzinach kancelaryjnych będzie możliwość zamówienia intencji mszalnych na 2024r.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – Pionkowskiej grupy nr 10, w której uczestniczyło 104 pątników. Podziękowania za organizację kierujemy do Rycerzy Kolumba Rady nr. 15631 im. Św. Michała Archanioła  w Pionkach, służb porządkowych i medycznych, scholii. Za wszelkie wsparcie i przeprowadzenie zbiórki pieniężnej dziękujemy ks. Proboszczom i parafianom  dekanatu Pionkowskiego. Wyrazy ludzkiej wdzięczności kierujemy w stronę wszystkich sponsorów i darczyńców: instytucji, firm jak i osób indywidulanym. Doceniamy Wasze wsparcie i życzliwość. Bez Waszej pomocy nie byłoby możliwe zrealizowanie naszej pielgrzymki w tak udany sposób. Dziękujemy za Waszą hojność, zaangażowanie i otwarte serca.

5. Ruch Światło-Życie serdecznie zaprasza oazowiczów i ministrantów na Powakacyjny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się 2 września 2023 r.,
w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku- Kamiennej.
Zapisy
w kancelarii, koszt 30zł, wyjazd o godz. 7.45.

6. W dn. 9 września (sobota) przez Legion Maryi organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Koszt 80zł. Zapisy w kancelarii.

7. Dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie naszej świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu świątyni prosimy parafian z bloku Adasia Guzala 6A i 6B.

8. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice składamy najlepsze życzenia -niech Bóg otacza was swoją opieką.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg