Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-16.07.2023r.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 LIPCA 2023R.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata! Na dzisiejszym nabożeństwie o godz. 17.30 przez pośrednictwo św. Michała Archanioła będziemy prosili o łaskę silnej wiary.

2. W dni powszednie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej na godz. 17.30 prowadzoną przez różne grupy i wspólnoty naszej parafii. Naszą codzienność wszystkie radości i troski, naszą parafię, ojczyznę i cały świat powierzajmy w tej modlitwie Bogu przez pośrednictwo Matki Bożej.

3. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, w bliskości wspomnienia Świętych Joachima
i Anny (26 lipca), przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
Jako temat tego Dnia papież Franciszek wybrał słowa: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50). To zdanie jest ściśle związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie kilka dni później. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych to nie tylko przypomnienie i docenienie ich niezastąpionej roli. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnie podkreślić także ich obecność i rolę w rodzinach oraz społecznościach lokalnych. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę przyszłą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

4. Ponieważ we wtorek, 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika
z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących,
już w przyszłą niedzielę w naszej parafii pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po każdej Mszy Świętej – już dziś serdecznie zapraszam!

5. Dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie naszej świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu świątyni prosimy parafian z bloku Al. Lipowe 14 i 16.

6. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg