Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-18.06.2023

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 czerwca 2023r.

1. Trwa czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych sprawowanych o godz. 17.30 wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki
w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę
w codziennych troskach.

2. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu.
Nie tylko więc prośmy, ale i dziękujmy za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego w najbliższy czwartek o godz. 17.00. Będzie to też Msza kończąca rok formacyjny grup dzieci i młodzieży naszej parafii. Warto czas wakacji rozpocząć w stanie łaski uświęcającej – zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty w najbliższym czasie czy też w czwartek od godz. 16.30.

3. Msza św. na zakończenie roku formacyjnego grup dorosłych naszej parafii w sobotę o godz. 17.00.

4. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel
i świadek Prawdy Bożej, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Czy jako chrześcijanie możemy powiedzieć o sobie, że jesteśmy światłem dla świata? Warto sobie na to pytanie w cichości serca odpowiedzieć! W uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w naszym kościele Msze Święte o godz. 6.30, 17.00 i 18.00.

5. Dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie naszej świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu świątyni prosimy parafian z bloku Al. Lipowe 8 i 10.

6. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny.

7. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pionkach informuje, że będzie kolejna dostawa artykułów spożywczych z Radomskiego Banku Żywności, które będą wydawane w dn. 20-21 czerwca przy ul Jordanowskiej 3 w godz. 8.00-14.00.

8. Dziś o godz. 19.00 w Sali parafialnej spotkanie dla ministrantów dorosłych i ojców.

9. W najbliższa niedziele na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy się modlili w intencji ks. Piotra Kszczota, który w najbliższym czasie będzie obchodził swoje imieniny, już dziś polecajmy go modlitewnej pamięci.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego. Z racji zbliżającego się Dnia Ojca modlitwami obejmujemy też wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.