Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-04.06.2023

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 4 czerwca 2023r.

1. W dzisiejszą uroczystość Trójcy Świętej warto zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

2. Dziś w kaplicy adoracji po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie KŻR dorosłych, a po Mszy św. o godz. 9.30 KŻR młodzieży.

3. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.45 i 18.00. Tego dnia będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła, naszej ojczyzny i naszego narodu. Przygotujmy cztery ołtarze i trasę procesji, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Trasa procesji:

       I - ołtarz dzieci – przygotowany przez mieszkańców bl. Aleje Lipowe 28

      II - ołtarz młodzieży – przygotowany przez mieszkańców bl. Sienkiewicza 6

     III - ołtarz mężczyzn i ojców – przygotowany przez mieszkańców bl. Sienkiewicza 14

     IV - ołtarz kobiet i matek -  przygotowany przez mieszkańców bl. Popiełuszki 2

Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.30, podczas której dzieci kl. IV będą przezywały swoja rocznice komunii św.

O godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna. Po zakończonej procesji będzie też dodatkowa Msza św. ok. godz. 11.45. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Prosimy o pomoc w organizacji procesji: Rycerzy Kolumba do niesienia baldachimu, harcerzy do obsługi nagłośnienia, mężczyzn do niesienia krzyża i chorągwi, kobiety do różańca i świec, dziewczynki do sypania kwiatków. Swoje zaangażowanie w procesje będą też miały dzieci, które przeżywają w tym dniu rocznicę komunii św.

4. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

5. Rodzicom dzieci, które będą przeżywały rocznicę komunii św. przypominamy by zadbali o duchowe przygotowanie swoich dzieci, przede wszystkim spowiedź św. by z czystym sercem przyjąć Pana Jezusa w komunii św.

6. Dziękujemy tym, którzy pomogli w przygotowaniu świątyni do dzisiejszej niedzieli. W środę w godzinach popołudniowych o przygotowanie świątyni i dekorację prosimy rodziców dzieci, które będą przeżywały rocznice komunii św. Rodziców prosimy o kontakt w tej sprawie z ks. Jackiem.  Natomiast w sobotę wyjątkowo od godz. 11.00 o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu świątyni prosimy parafian
z bloku Al. Lipowe 2 i 4.

7. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wszelkiej pomyślności.