Ogłoszenia-23.04.2023

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 kwietnia 2023r.

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy - w Polsce obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. To inicjatywa kierowana do każdego wierzącego, skoro Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu przybliżają nam Chrystusa. Wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte w Ewangeliach. Tych, którzy we wspólnocie chcą rozważać treść Pisma Świętego, zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego
w każdy poniedziałek na godz. 18.30.

2. Zapraszamy dziś na godz. 17.30 na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.

3. Przed nami parafialne uroczystości. W dniu 1 maja (poniedziałek) w czasie Mszy św. o godz. 16.00 ks. Biskup Marek Solarczyk dokona poświęcenia nowego ołtarza, który zostanie poświęcony przez modlitwę i namaszczenie olejem krzyżma świętego.  Poprzez te święte obrzędy odnowione prezbiterium, nowe ambonki i ołtarz stanie się miejscem świętym przeznaczonym do świętych czynności. Zapraszamy wszystkich Parafian i Sympatyków na tą uroczystość: o godz. 16.00 Msza św. z konsekracją ołtarza, po której chwila wytchnienia z zespołem ludowym Guzowianki i atrakcjami. Zakończenie uroczystości o godz. 20.30 nabożeństwem majowym połączonym z Apelem Jasnogórskim.

4. Dziś na godz. 11.45 zapraszamy małżonków na spotkanie otwarte Domowego Kościoła (Oazy Rodzin). Nie jest to spotkanie zobowiązujące, ale okazja do zapoznania się z działalnością tej wspólnoty, rozmowy z tymi, którzy od lat należą do tej wspólnoty jak też z tymi, którzy dopiero zaczynają tą drogę formacji. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej – wejście jak do kancelarii. Zapraszamy!

5. Spotkanie Rady Parafialnej i osób, które chcą się zaangażować w organizację
w piątek 28 kwietnia o godz. 19.00.

6. Próby przed bierzmowaniem poniedziałek o 19.00 i środa godz. 18.40, a przed
I komunią św. czwartek godz. 19.00.

7. Cieszymy się, że jak na pierwsze spotkanie tyle osób odpowiedziało na zaproszenie do chóru parafialnego. Można zawsze dołączyć – spotkania będą w piątki o godz. 19.00.

8. Ogłaszamy otwarty konkurs na logo naszej parafii. Projekty można przesyłać do 15 maja 2023r. Szczegóły i regulamin konkursu znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej parafii.

9. Dziękujemy tym, którzy pomogli w przygotowaniu świątyni do dzisiejszej niedzieli oraz złożoną ofiarę z ul. Mickiewicza 47 i 49. W najbliższą sobotę wyjątkowo
od godz. 9.00 bardzo proszę wszystkich, którzy mogą o pomoc w sprzątaniu
i przygotowaniu świątyni do naszych parafialnych uroczystości.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.