Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-19.03.2023

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marca 2023r.

1. Dzisiejszą czwartą niedziele Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywamy Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. W tym tygodniu od środy do piątku REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla dzieci i młodzieży. Poprowadzi je ks. Krzysztof Kwiatkowski. W środę rozpoczynamy: o godz. 8.15 nauką rekolekcyjną dla młodzieży szkół średnich, o godz. 9.30 kl. VII-VIII, o godz. 11.00 kl. IV-VI i o godz. 12.15 kl. I-III.  Nauki rekolekcyjne będą do południa i popołudniu, szczegółowy program na każdy dzień znajdziemy w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej parafii.

3. Od niedzieli 26 marca do wtorku 28 marca REKOLEKCJE DLA DOROSŁYCH. W tym dniu po Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy na Koncert Pasyjny Stała Matka Boleściwa. Spowiedź parafialna 1 kwietnia, w sobotę.

4. Od przyszłej niedzieli tj. 26 marca będzie można przy naszym kościele nabyć palmy, baranka wielkanocnego, a także różne ozdoby czy stroiki wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rozpoczęty etap malowania wnętrza świątyni (to ponad 4000m2), który wykonujemy ze środków parafialnych i od ofiarodawców. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom za wszelkie składane ofiary indywidualnie czy na konto parafialne.

5. W sobotę, 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz. 6.30, 9.30, 17.00 i 18.00.

6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia
i podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną podjąć się tego zadania, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę odmawiając każdego dnia 10 różańca oraz specjalną modlitwę w intencji dziecka i jego rodziców. Teksty do podjęcia duchowej adopcji będzie można pobrać od środy ze stolika z prasą. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie miało miejsce w sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

7. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, gdzie najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. Dla młodszych Mały Gość Niedzielny.

8. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy już są i tych którzy chcą włączy się w grupę dorosłych ministrantów na spotkanie dziś o godz. 19.00 do sali parafialnej.

9. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i kaplicy dolnej oraz złożoną ofiarę od mieszkańców bl. Bohaterów Studzianek 21. W sobotę na godz. 14.00 o pomoc
w sprzątaniu prosimy mieszkańców bloku ul. Mickiewicza 55.

10. Kurs Przedmałżeński – zapisy do 15 kwietnia w parafii św. Mikołaja w Jedlni.

11. Wszystkim jubilatom, solenizantom oraz dobrodziejom i ofiarodawcom naszej parafii, Wam drodzy uczestnicy tej liturgii, życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, niech On umacnia Was do dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła. 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg