Ogłoszenia-12.03.2023

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 marca 2023r.

1. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

2. Dziś o godz. 17.15 Gorzkie Żale, a w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30 dla dzieci a o godz. 18. 30 dla młodzieży i dorosłych. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

3. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym i będącym w potrzebie w całej Polsce oraz biednym Polakom i umęczonym wojną braciom poza granicami naszej ojczyzny.

Caritas radomska, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku. Pozyskane środki wspierają placówki Caritas, ale też indywidualne osoby, które doświadczają cierpienia i choroby.

4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy litanią do św. Jana Pawła II w najbliższy czwartek 16 marca po Mszy św. o godz. 17.00.

5. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się we wtorek tj.
14 marca o godz. 19.00 na plebanii.

6. Z inicjatywy Rady Duszpasterskiej od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. 26 marca będzie można przy naszym kościele nabyć palmę, baranka wielkanocnego, a także różne ozdoby czy stroiki wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na prace remontowe, zwłaszcza rozpoczęty etap malowania wnętrza świątyni to ponad 4000m2, które wykonujemy ze środków parafialnych i od ofiarodawców.

7. W najbliższą sobotę spotkanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, po niej spotkanie w kaplicy adoracji.

8. Zapraszamy wszystkich, którzy już są i tych mężczyzn, którzy chcą włączy się w grupę dorosłych ministrantów na spotkanie formacyjne w następną niedzielę o godz. 19.00 w sali parafialnej.

9. Przedszkole nr. 3, mieszczące się w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Targowej prowadzi nabór dzieci na rok szkolny 2023/2024 do 24 marca. Przedszkole oferuje opiekę i edukację od godz. 6.00 do 16.00. Szczegóły w placówce.

10. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i kaplicy dolnej. W sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy mieszkańców bloku ul. Bohaterów Studzianek 23.

11. Dziś o godz. 19.00 spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w sali parafialnej wejście od Al. Królewskiej.
12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.