Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-26.02.2023

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 lutego 2023r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele odprawiamy Drogę krzyżową o godz. 17.30 dla dzieci, a o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. W niedziele wielkiego postu o godz. 17.15 Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. W najbliższą środę, 1 marca, przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy
o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do adoracji całonocnej, którą zakończymy w piątek rano
o godz. 6.30 litanią ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Okazja do spowiedzi świętej w I piątek przed Mszą św. poranną od godz. 6.15 oraz popołudniu od godz. 17.00-18.15. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.

6. W I sobotę miesiąca adoracja i różaniec od godz. 16.30, i o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata.

7. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i kaplicy dolnej. W sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy mieszkańców bloku ul. Bohaterów Studzianek 15 i 17.

8. Dziś w całym kościele prowadzona jest zbiórka do puszek dla ofiar wojny na Ukrainie, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na pomoc ofiarom wojny.

9. Za tydzień w niedzielę na Mszy świętej o godz: 11:00 dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św. otrzymają modlitewniki. Próba w sobotę o godz: 10:00.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.