Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-19.02.2023

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 lutego 2023r.

1. Kończy się już tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz. 6.30, 9.30, 17.00 i 18.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.

2. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

3. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze krzyżowej, którą w naszym kościele będziemy celebrowali w piątki o godz. 17.30 (dla dzieci) i o godz. 18.30 (dla młodzieży i dorosłych) oraz w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, to jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego.

4. W ostatnich dniach dotarła do nas wiadomość o trzęsieniu ziemi, które miało miejsce na terenie Turcji i Syrii. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej, będą zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. W intencji poszkodowanych będziemy się modlić dziś o godz. 17.30 przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.

5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i kaplicy dolnej. W sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy mieszkańców bloku ul. Bohaterów Studzianek 13 oraz domów prywatnych z ul Bohaterów Studzianek.

6. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.

7. Dzieci i młodzież naszej parafii która wraz z ks. Proboszczem i ks. Jackiem przebywają na obozie zimowym w górach przesyłają serdeczne pozdrowienia. Niech czas ferii będzie dla każdego umocnieniem sił fizycznych i duchowych.

8. Jutro w czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlili w intencji ks. Leona z racji imienin i jubileuszu 80lecia urodzin. Niech nasza indywidulana i wspólna modlitwa będzie dla niego uproszeniem wszelkich potrzebnych łask.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.