Ogłoszenia-15.01.2023 + rozpiska wizyty duszpasterskiej cz. 4

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 stycznia 2023r.

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków. O godz. 17.30 nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

2. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę,
22 stycznia – Dzień Dziadka.
Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć oraz modlitwy w ich intencji. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

3. Osoby wyjeżdzające na obóz parafialny prosimy o odbiór z zakrystii kart uczestników. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdzających i ich rodziców /opiekunów, odbędzie się dziś  (15 stycznia) o godz. 19.00 w sali parafialnej /wejście od Al. Królewskiej/.

4. Dziękujemy za pomoc i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy mieszkańców ul. Guzala 8 oraz domów prywatnych ul. Guzala.

5. W naszej parafii nadal trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Niech wyrazem zaproszenia kapłana by wspólnie pomodlić się i prosić o Chrystusowe błogosławieństwo będzie wyjście po księdza bądź otwarta furtka czy uchylone drzwi albo umieszczony na drzwiach obrazek czy kartka: „zapraszamy księdza”, by później nie mówiono, że ksiądz wszedł gdzieś nieproszony.

6. Przypominamy, że w czasie trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria czynna
w wyznaczone dni od godz. 18.30-19.00, natomiast spowiedź w dni powszednie
15 min. przed Mszą św.

7. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.

8. Spotkanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi odbędzie się w najbliższą sobotę – rozpoczęcie o godz. 16.30 na sali parafialnej.

9. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.

10. W tym tygodniu swoje imieniny będzie obchodził ks. Proboszcz Mariusz Wincewicz. W intencji ks. Proboszcza będziemy się modlili w najbliższą niedzielę
22 stycznia na Mszy św. o godz. 12.15.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

Drodzy Parafianie!

Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach. Na czas kolędy starajmy się być wszyscy w domu. Niech na stole będzie krzyż, świece, Pismo Św., kropidło i woda święcona a tam, gdzie są dzieci uczące się - zeszyty do religii.

Niech wyrazem zaproszenia kapłana by wspólnie pomodlić się i prosić o Chrystusowe błogosławieństwo będzie wyjście po księdza bądź otwarta furtka czy uchylone drzwi albo umieszczony na drzwiach obrazek czy kartka: „zapraszamy księdza”, by później nie mówiono, że ksiądz wszedł gdzieś nieproszony. Jeżeli ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, będzie mógł to uczynić w terminie dodatkowej kolędy lub ustalić inny dogodny czas.

Chcemy w czasie kolędy rozmawiać o sprawach naszej wspólnoty parafialnej, ale też zaprosić do zapoznania i włączenia się w różne grupy parafialne tak dorosłych, małżeństw, młodzieży jak i dzieci. Tym co będą mogli to uczynić, dziękujemy za wsparcie materialne - ofiary zabrane z kolędy będą przeznaczone na prace termomodernizacyjne i nasz wkład własny do otrzymanej dotacji.

DZIEŃ TYGODNIA

Program wizyty duszpasterskiej