Ogłoszenia-08.01.2023 + rozpiska wizyty duszpasterskiej cz. 3

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 8 stycznia 2023r.

1. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.

2. Na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które będzie naszym dziękczynieniem za sakrament chrztu św. poprzez który staliśmy się dziećmi Bożymi.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się koncert organowo-skrzypcowy. Na skrzypcach zagra Anna Prosekova. Będzie to koncert kolęd połączony z muzyką sakralną. Serdecznie zapraszamy do udziału.

4. Dziękujemy za pomoc i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy mieszkańców ul. Guzala 6a i 6b.

5. W naszej parafii nadal trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je
w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy
z duszpasterzem. Niech wyrazem zaproszenia kapłana by wspólnie pomodlić się i prosić o Chrystusowe błogosławieństwo będzie wyjście po księdza bądź otwarta furtka czy uchylone drzwi albo umieszczony na drzwiach obrazek czy kartka: „zapraszamy księdza”, by później nie mówiono, że ksiądz wszedł gdzieś nieproszony. Jeżeli ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, będzie mógł to uczynić w terminie dodatkowej kolędy lub ustalić inny dogodny czas.

Plan kolędy na nadchodzący tydzień ---------------------------

6. Osoby wyjeżdzające na obóz parafialny prosimy o odbiór z zakrystii kart uczestników i dostarczenie ich na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się
15 stycznia w niedzielę o godz. 19.00 w sali parafialnej
/wejście od Al. Królewskiej/.

7. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy wspomnienie
o papieżu Benedykcie XVI.

8. Przypominamy, że w czasie trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria czynna w wyznaczone dni od godz. 18.30-19.00, natomiast spowiedź w dni powszednie 15 min. przed Mszą św.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

Drodzy Parafianie!

Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach. Na czas kolędy starajmy się być wszyscy w domu. Niech na stole będzie krzyż, świece, Pismo Św., kropidło i woda święcona a tam, gdzie są dzieci uczące się - zeszyty do religii.

Chcemy w czasie kolędy rozmawiać o sprawach naszej wspólnoty parafialnej, ale też zaprosić do zapoznania i włączenia się w różne grupy parafialne tak dorosłych, małżeństw, młodzieży jak i dzieci. Tym co będą mogli to uczynić, dziękujemy za wsparcie materialne - ofiary zabrane z kolędy będą przeznaczone na prace termomodernizacyjne i nasz wkład własny do otrzymanej dotacji.

DZIEŃ TYGODNIA

Program wizyty duszpasterskiej

9 stycznia

Al. Lipowe 1  – 1 ksiądz