Ogłoszenia-11.12.2022

III NIEDZIELA ADWENTU – 11 grudnia 2022r.

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.  Niech czas rekolekcji adwentowych, które przeżywamy przygotuje nas spotkania z Jezusem w sakramencie pokuty
i pojednania, by w łasce uświęcającej i owocnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia.

Dziś nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. Dodatkowo o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. i rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

W poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6.00, 9.30 i 18.00. Na godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie rekolekcyjne.

Nie szukajmy wymówek, ale zobaczmy co możemy zrobić, aby w tym czasie rekolekcji uczestniczyć i spojrzeć przez pryzmat Bożego Słowa na swoje życie.

2. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Bp Piotr Turzyński dokona poświęcenia nowego tabernakulum, które jest darem jednej z rodzin naszej parafii – za co składamy im serdeczne Bóg zapłać, a przy tej okazji i wszystkim ofiarodawcom.

3. Spowiedź adwentowa w naszej parafii 17 grudnia w sobotę w godz. 9.00 – 12.00 i 16.00-18.00, z przerwą na nabożeństwo pokutne /od godz 10.30-11.00 i 17.00-17.30/.

4. Dziś na godz. 13.00 zapraszamy na Koncert Adwentowy - pieśni adwentowe zaśpiewa Adam Strug, a na lirze korbowej towarzyszyć mu będzie Mateusz Kowalski. Koncert organizowany jest przez Powiatowy Instytut Kultury i naszą Parafię.

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i świecy Caritas, które pod chórem rozprowadza p.Organista. Jednocześnie przypominamy, że w tym roku do mieszkańców bloków nie jest roznoszony opłatek.

6. Zapraszamy na spotkanie opłatkowe wszystkich grup dorosłych tj. Oazy Rodzin, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Rady Parafialnej, Legionu Maryi, scholii starszej, Kół Różańcowych, Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi, Kręgu Biblijnego.., które odbędzie się w niedzielę 18 grudnia o godz. 15.30 na dużej sali parafialnej.

7. Spotkanie opłatkowe grup młodzieży i dzieci naszej parafii w niedzielę
18 grudnia o godz. 19.00.

8. W najbliższą sobotę o godz. 17.00 w kaplicy dolnej rozpocznie się spotkanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi.

9. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Asnyka 4. W sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Asnyka 5.

10. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.