Ogłoszenia-04.12.2022

II NIEDZIELA ADWENTU – 4 grudnia 2022r.

1. Przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje nas do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Pomocą dla nas będą Rekolekcje Adwentowe, które będziemy przeżywać w dn. od 10-13 grudnia:

-rozpoczniemy je w sobotę 10 grudnia o godz. 19.00 spotkaniem dla młodzieży
i osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania

-w niedzielę 11 grudnia nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św.

-spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. i rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w niedzielę 11 grudnia o godz. 19.00

Rekolekcje Adwentowe zakończymy we wtorek 13 grudnia Mszą św. o godz. 18.00, z poświęceniem nowego tabernakulum. Szczegółowy program rekolekcji znajdziemy na stronie internetowej parafii oraz przy wejściu do kościoła.

2. W przyszłą niedziele o godz. 13.00 zapraszamy na Koncert Adwentowy - pieśni adwentowe zaśpiewa Adam Strug, a na lirze korbowej towarzyszyć mu będzie Mateusz Kowalski. Koncert organizowany jest przez Powiatowy Instytut Kultury.

3. Spowiedź adwentowa 17 grudnia w sobotę w godz. 9.00 – 12.00 i 16.00-18.00.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie KŻR dorosłych, a po Mszy św. o godz. 9.30 Koła Żywego Różańca młodzieży. Spotkania odbywają się w kaplicy dolnej.

5. Dziś na godz. 17.30 zapraszamy do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

6. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii o godz. 6.00 rano.

7. W czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego.
W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 6.00, 9.30, 17.30 i 18.00.

8. Po Mszach Świętych u p.Organisty można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (mała świeca w cenie 10zł, duża 20zł), oraz pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

9. W czasie ferii w dniach 18-23 lutego planowany jest w górach 6 dniowy obóz zimowy dla dzieci i młodzieży z nauką jazdy na nartach. Noclegi w Białym Dunajcu. Zapisy z wpłatą zaliczki 400zł. Szczegóły i koszt wyjazdu przy zapisie. Pakiet zawiera: transport, noclegi, wyżywienie, instruktor nauki jazdy na nartach, ubezpieczenie, wypożyczenie nart, bilety na stok narciarki i do zwiedzanych miejsc…

10. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę mieszkańcom Asnyka 3. W sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Asnyka 4.

11. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie -ofiarą składaną do puszek wspieramy kościół na Ukrainie.

12. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.