Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-27.11.2022

I NIEDZIELA ADWENTU - 27 listopada 2022r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania
i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami. Już dziś zapraszam do udziału w rekolekcjach adwentowych w dniach 11-13 grudnia. Przeżyjmy i zaplanujmy sobie ten czas jako nasze duchowe umocnienie w wierze i przygotowanie do parafialnego dnia spowiedzi, który będzie 17 grudnia w sobotę.

2. W Adwencie zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami, w czasie których będziemy przypominali sobie biblijne postacie żyjące przed narodzeniem Jezusa. Roraty w naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.00, poprzedzone śpiewem Godzinek od godz. 5.40. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne.

Dzieci zachęcamy, by na roraty przynosiły podpisane serduszka ze swoimi postanowieniami adwentowymi. Na zakończenie Mszy św. będzie losowanie figury Matki Bożej, by później w domu z najbliższymi pomodlić się w tych intencjach, które są bliskie Waszemu sercu.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (zachęcamy do włączenia się w całonocną adorację), pierwszy piątek miesiąca (spowiedź w czasie Mszy św. porannej o godz. 6.00 i popołudniu od godz. 17.15; w piątek zapraszamy też młodzież na adorację dla młodzieży od godz. 19.00), pierwsza sobota miesiąca (adoracja
i różaniec od godz. 16.30, i o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata).

4. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.

5. Dziękujemy za pomoc w dekoracji adwentowej i przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. W sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Asnyka 3.

6. W najbliższą niedzielę 4 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. Próba i spotkanie dzieci komunijnych w sobotę o godz. 10.00.

7. Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie. Planowany wyjazd 26 lipca – 9 sierpnia. Szczegóły u ks. Artura.

8. Pod chórem u p. Organisty można kupić świece Caritasu na stół wigilijny w cenie 10 i 20 zł, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kalendarze Caritas w cenie 10 zł. Akcja ta od prawie trzydziestu lat służy potrzebującym dzieciom i młodzieży, zapewniając im m.in. wypoczynek letni, posiłki, pobyt w placówkach wsparcia dziennego, a także  leczenie i rehabilitacje.

9. W następną niedzielę w parafii św. Barbary o godz. 12.00 Msza św. ku czci patronki naszego miasta.

10. Dziś na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które pod chórem będzie rozprowadzał p. Marcin, nasz organista. Zadbajmy o to by w naszych domach na stole wigilijnym był poświęcony opłatek. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na odnowienie drugiej części ławek. Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać!

11. W tym roku opłatki będą roznoszone od godz. 9.00 tylko po domach prywatnych:

Wtorek – ul. Chemiczna, Podgaje i Królowej Jadwigi; ŚrodaJanuszno; Czwartekul. Partyzantów wraz z ulicami przyległymi tj. Małkowskich, Północna, Wiśniowa, Nowa, Świerkowa, Al. Królewska; Piątekul. Leśna, Poziomkowa, Sienkiewicza, Słoneczna, Marii Garszwo wraz z Osiedlem Leśników, Wesoła, Marii Dąbrowskiej; Sobota wszystkie pozostałe ulice domów prywatnych.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg