Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-16.10.2022

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 października 2022r.

1. Dziś przypada kolejny Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem Blask Prawdy. Jest to tytuł jednej z encyklik św. Jana Pawła II, ukazującej nierozerwalność wiary z moralnością oraz wartość jaka płynie z formowania ludzkiego sumienia. 

2. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

3. Nasze świętowanie Dnia Papieskiego rozciągamy na wydarzenia, które będą miały miejsce dziś i w ciągu tego tygodnia:

-dziś o godz. 11.30 na sali parafialnej przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Teatru Eden pt. Historia o talentach, o godz. 12.15 w kościele Mszą św. z racji XXII Dnia Papieskiego, a po niej Koncert Papieski. Na godz. 17.30 zapraszamy na Różaniec
z rozważaniami z nauczania Jana Pawła II.

Dziś też po Mszy św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.15 będzie można nabyć przed kościołem ciasto domowe z papieskim przesłaniem.

-w środę na godz. 19.00 zapraszamy do sali parafialnej na spotkanie z pracownikiem IPN p. dr Krzysztofem Busse, który przedstawi nam historię związaną z koronacją obrazu Matki Bożej w Błotnicy.

-w sobotę o godz. 19.00 Wieczorem muzycznym z Maryją zakończymy nasze parafialne świętowanie.

4. Kurs przedmałżeński odbędzie się w parafii św. Mikołaja w Jedlni w dniu  22 i 29 października w godz. 9.00-14.00. Zgłoszenia w parafii w Jedlni.

5. Dziś o godz. 19.00 w sali parafialnej spotkanie dla dorosłych ministrantów i ojców.   

6. Spotkanie rodziców dzieci I komunijnych związane z wyborem stroju w czwartek po nabożeństwie różańcowym na dużej sali parafialnej.

7. Wojownicy Maryi zapraszają na Różaniec ulicami miasta. Jest to kolejne wydarzenie w ramach WIELKIEJ NOWENNY W INTENCJI NASZEJ OJCZYZNY. Rozpoczęcie w kościele św. Barbary Mszą Świętą o godzinie 18:00, następnie
o godzinie 18:30 przejdziemy ulicami miasta odmawiając Różaniec.

8. Dziękujemy za wszelką pomoc fizyczną i materialną, za trud wczorajszej pracy porządkowej, która jest naszą troską o ten dom jakim jest nasza parafialna świątynia. W piątek, kto może po nabożeństwie różańcowym prosimy o pomoc
w porządkowaniu świątyni

9. Prośba Proboszcza św. Barbary, administratora pionkowskich cmentarzy:  
Drodzy, przyszedł czas nawiedzania i sprzątania cmentarzy, zwracam się prośbą by ograniczać ilość kwiatów i wiązanek na grobach, ale w sposób szczególny zachęcam by dać drugie życie zniczom. Zabierzmy szklane oprawy do domu, wiele z nich można umyć i włożyć nowe wkłady. W ten sposób pomożemy naszym portfelom, oraz przyrodzie zdecydowanie zmniejszając ilość śmieci. Wystarczyło, by ograniczyć dostęp do kontenera na parkingu dla ludzi, którzy podrzucali śmieci a z zaoszczędzonych pieniędzy, została wykonana solidna brama od ul. Leśnej. Aktualnie kończymy inwentaryzacje cmentarza. Dziękuję za wyrozumiałość i każdy gest życzliwości.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.