Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-18.09.2022

XXV Niedziela Zwykła

 1. Dziś w dwudziestą piąta niedzielę zwykłą w roku kościelnym przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Na godz. 17.30 zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Michała Archanioła.
 2. Od wielu lat istnieje przy naszej parafii grupa ministrantów, którą tworzą ojcowie
  i dorośli mężczyźni. Wielu obecnych też w naszej świątyni w swoich młodzieńczych latach podejmowało służbę ministrancką. Zapraszamy wszystkich, którzy już są
  i tych mężczyzn, którzy chcą włączy się w grupę dorosłych ministrantów na spotkanie formacyjne dziś o godz. 19.00 w sali parafialnej.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 na dużej sali parafialnej - wejście od Al. Królewskiej - spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.
 4. W niedzielę 25 września po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców młodzieży, która przy naszej parafii chce przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania.
 5. W każdą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy chłopców od kl. I Szkoły Podstawowej, którzy chcą wstąpić do grona kandydatów na ministrantów.
 6. Spotkania oazowe dla dzieci z kl. IV-VI piątek godz. 16.00, kl. VII-VIII piątek godz. 19.00, a młodzież starszą zapraszamy na spotkania w czwartki na godz. 19.00.
 7. W najbliższą niedzielę 25 września przy parafii św. Barbary odbędzie się spotkanie dla uczestników tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00.
 8. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, gdzie dołączono płytę CD z nagraniem kolejnych ksiąg Pisma Świętego. Koszt 8 zł.
 9. Dziękujemy za ogrom pracy w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Jak widzimy w kościele wszystkie okna są już wymienione. Obecne prace będą związane
  z wymianą poszycia dachu, gdzie od strony parkingu już mamy ustawione rusztowania oraz wykonaniem ocieplenia i elewacji. Tym samym dziękujemy za wszelkie ofiary dzisiejszej niedzieli gospodarczej oraz całego miesiąca. Czekamy, aby podpisać umowę kredytową, która pozwoli nam na realizację zadań, na które nie otrzymaliśmy dofinansowania jak chociażby malowanie kościoła czy dokończenie wykonania wieży.

Dziękujemy też sponsorom tabernakulum i nowego obrazu Matki Bożej i św. Józefa, które w najbliższym czasie będą poświęcone. Być może znajdą się ofiarodawcy na nowy marmurowy ołtarz, ambonkę czy foteli i ławek do prezbiterium. Za wszelką życzliwość i każdy rodzaj wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać!

 1. W piątek od godz. 19.00 prosimy o pomoc w pracach porządkowych, by po tygodniu prac remontowych przygotować świątynię na niedzielę.
 2. Pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole 1 października – zapisy w kancelarii do przyszłej niedzieli. Jeżeli zbierze się wystarczająca ilość osób zamówimy busa
 3. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.