Ogłoszenia-31.07.2022

XVIII Niedziela Zwykła

1. Liturgia dzisiejszej niedzieli wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie. 

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu. 

3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu. 

4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji kapłanów oraz 

o powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź w kaplicy od godz. 18.30. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30. 

6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 6.30, 9.30 i 19.00.

7. Z racji pierwszej soboty nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej od godz. 18.00 z modlitwą różańcową. 

8. Od jutra przy parafii św. Barbary w godz. 18.30-19.30 ruszają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 5 – 13 sierpnia. Koszt tegorocznej pielgrzymki to 100zł. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. 5 sierpnia o godz. 7.00 w kościele św. Barbary. Bagaże będzie można składać tego dnia od godz. 6.00 na samochód bagażowy. Tradycyjnie na trasie pielgrzymki będzie zapewniona woda do picia i gorący posiłek, prysznice na noclegach, ubezpieczenie. Istnieje możliwość powrotu autokarem. Informacje przy zapisach. Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszki na cele organizacyjne pielgrzymki. Zachęcamy też w czasie trwania pielgrzymki do włączenia się w codzienną modlitwę różańcową i Mszę św. wieczorową.

9. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu na niedzielną liturgię. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z ul. Miłej, Złotej i Białej. 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego. 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg