Ogłoszenia-24.07.2022

XVII Niedziela Zwykła

1.Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

2. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 5 – 13 sierpnia. Wyruszymy z Pionek. Zapisy od 1 sierpnia w parafii św. Barbary.Koszt tegorocznej pielgrzymki to 100zł. Tradycyjnie będzie zapewniona woda do picia, gorący posiłek, prysznice na noclegach, ubezpieczenie. Bliższe informacje podamy za tydzień. Szykujmy się duchowo i fizycznie. Niech ten czas rekolekcji w drodze przyniesie błogosławione owoce.W najbliższą niedziele 31 lipca na cele organizacyjne pielgrzymki będą zbierane ofiary do puszki.

3.Dziękujemy zaangażowanym za pomoc w sprzątaniu na niedzielną liturgię oraz mieszkańcom ul. NowejW sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z ul. Małkowskich, Północnej, Witosa, Dziewiątego, Wiśniowa, Powstania Styczniowego. 

4.Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.

5.Jutro przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Dziś na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Ofiary zbierane do puszek przekazane do MIVA POLSKA przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich kierowców i podróżujących.  

6.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg