Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-10.07.2022

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.  

2.Przez lipiec i sierpień w niedzielę i dni powszednie zapraszamy do dolnego kościoła na modlitwę różańcową na godz. 18.30 prowadzoną przez różne grupy i wspólnoty naszej parafii.

3. W środę, 13 lipca – przyzywamy wstawiennictwa Matki Bożej Fatimskiej przedstawiając Bogu przez Jej ręce nasze pokorne prośby. Nabożeństwo Fatimskie z procesja rozpoczniemy o godz. 18.15, a po niej Msza św. o godz. 19.00. 

4.Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pionkach informuje, że w dniach od 12 do 15 lipca 2022r. będzie kolejna dostawa artykułów spożywczych z Radomskiego Banku Żywności. Produkty będą wydawane w godz. 8.00 – 14.00 w magazynie przy ul. Jordanowskiej 3 (baza Spółdzielni Mieszkaniowej) w Pionkach. 

5.Dziękujemy zaangażowanym za pomoc w sprzątaniu na niedzielną liturgię. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny zul. Partyzantów od nr 51 do końca.

6.Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, gdziedołączono płytę CD z nagraniem kolejnych ksiąg Pisma Świętego.

7. Za tydzień III niedziela miesiąca – niedziela gospodarcza. Dziękujemy za wszelkie ofiary, które do tej pory i w ostatnim tygodniu wpłynęły na konto parafialne czy te składane indywidualnie. Przy budynku parafialnym 80% prac zostało już wykonana. W kościele zostało już rozprowadzone ogrzewanie podłogowe, ¼ posadzki została już wyłożona w marmurze, rozpoczęto wymianę okien. Za chwilę przystąpimy do wymiany poszycia dachowego i wykonania ocieplenia ścian i elewacji. Chcemy na tym etapie wykonać wieże kościoła – jest to duży koszt ponad 120 tyś., który nie jest finansowany w ramach otrzymanej dotacji, a wiemy, że i nasz wkład własny w poszczególne zadania jak mówili o tym przedstawiciele Rady Parafialnej jest znacznie większy niż ten, który był przewidywany w 2019r., w dniu składania projektu. Wszystkim ofiarodawcom, sponsorom obecnym i przyszłym, Wam Drodzy Parafianie i Sympatycy składamy serdeczne Bóg zapłać!   

8.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga iopieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.