Ogłoszenia- 19.06.2022

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.
  2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała, wyrażając naszą wdzięczność Panu Jezusowi za to, że jest z nami obecny w Najświętszym Sakramencie. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną i Msza św. o godz. 18.00 w dolnym kościele. W dni powszednie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18.30 połączone z procesją eucharystyczną. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół leczniczych z prośbą by Bóg chronił je przed zniszczeniem oraz by wydawały obfite owoce dla naszego dobra.
  3. W tym tygodniu 23 czerwca, przypada Dzień Ojca – zawierzając ich życie Bogu żyjącym będziemy wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych modlić się o wieczną nagrodę.
  4. Z racji zakończenia roku szkolnego i formacyjnego zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców w czwartek na Mszą Świętą  o godz. 18.00, w czasie której będziemy dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
  5. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 6.30, 9.30, 17.30 i 18.00.
  6. Dziękujemy zaangażowanym za pomoc w sprzątaniu na niedzielną liturgię. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z ulicy Chemicznej od nr 41 do końca.
  7. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, a dla młodszych wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.