Ogłoszenia-21.05.2022

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj w Lyonie zostanie ogłoszona błogosławioną Paulina Jaricot założycielka Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Siostry i Braci Żywego Różańca zachęcamy do włączenia się poprzez transmisję w TV TRWAM i Radio MARYJA dziś o godz. 15.00. Tym samym dziękujemy wszystkim należącym do Kół Żywego Różańca – tak dorosłych jak i młodzieży. Widzimy wielkie bogactwo i znaczenie tej prostej modlitwy, która poprzez rozważanie tajemnic różańcowych jest wejściem w życie Jezusa i Maryi. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w tą modlitwę i zasilić swoją osobą Koła Żywego Różańca modląc się każdego dnia dziesiątkiem różańca zapraszamy do osobistego kontaktu z księżmi. Dzięki temu mamy większe poczucie, że w danej intencji nie modli się tylko jedna osoba, ale coraz większa rzesza ludzi zwraca się modlitewnie w konkretnej sprawie.
  2. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
  3. W piątek, 27 maja, po Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  4. Trwają prace remontowe kościoła i budynku duszpasterskiego. Do chwili obecnej wydatki remontowe to: 2.701.973zł w tym kwota z dotacji 2.368.369zł, a kwota wkładu własnego i wykonania dodatkowych prac: 333.604zł. W tym tygodniu w kościele rozpocznie się I etap układania posadzki marmurowej i dalsze prace związane z wymianą systemu ogrzewania oraz wykończeniem łazienek. Za wszelkie wsparcie materialne przekazane bezpośrednio czy na konto parafialne oraz ofiary składane na tace wyrażamy serdeczne podziękowanie. Przed nami w czerwcu kolejne wydatki i opłaty faktur, co będzie wymagało i naszego zabezpieczenia wkładu własnego za wykonane prace. Dlatego dziękujemy wszystkim, którzy okazują duchowe i materialne wsparcie przy realizacji tej inwestycji.
  5. W sobotę 4 czerwca odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym Dzień Młodzieży. Wyjazd o godz. 9.15, powrót ok godz. 22.00. Zapisy w kancelarii, koszt 20zł.
  6. Dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie dolnego kościoła i sali parafialnej przed niedzielną liturgią. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z ul. Leśnej 17 i 19.
  7. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.