Ogłoszenia-24.04.2022

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Na zakończenie Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych
    w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
  3. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty – modlitwie osobistej polecamy naszego ks. Biskupa Marka Solarczyka z racji imienin. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  4. Zachęcamy do zakupy Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny.
  5. Dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie dolnego kościoła i sali parafialnej przed niedzielną liturgią oraz pomagającym w przeniesieniu ławek i ołtarza z kościoła. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z ul. Leśnej 7 i 9.
  6. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dziś o godz. 19.00.
  7. Próby dzieci przed I komunia św. w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 19.15.
  8. Rozpoczęły się zapisy na OAZY WAKACYJNE. Zapraszamy dzieci i młodzież do zapoznania się z terminarzem poszczególnych turnusów, który znajduje się w gablotce przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Jest ograniczona liczba miejsc, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii z zaliczką 200zł.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.