Ogłoszenia-10.04.2022

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Palmy, stroiki wielkanocne, a także ciasto do niedzielnego obiadu można nabyć przy stoisku przy wejściu do kancelarii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na remont kościoła. Dziękujemy Radzie Duszpasterskiej oraz wszystkim zaangażowanym w tegoroczny kiermasz wielkanocny.
  2. Spowiedź i komunia święta w domach chorych w środę. Chorych można zgłaszać w zakrystii bądź telefonicznie.
  3. Chcemy na czas od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego wejść do kościoła. Na wtorek od godz. 9.00, bądź w jakimkolwiek czasie tego dnia prosimy o pomoc w przeniesieniu krzeseł, ławeczek, przygotowaniu kościoła. Każda pomoc mężczyzn i kobiet będzie pomocą, za co już dziś składamy serdeczne podziękowania.
  4. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego. PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO:

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.

O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, zakończona procesją do ołtarza adoracji. tzw. ciemnicy. W czasie liturgii kandydaci zostaną przyjęci do grona ministrantów,
a wszyscy ministranci i schola odnowią swoje przyrzeczenia. W tym dniu możliwość adoracji indywidualnej do godz. 22.00.

Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Katolika obowiązuje w tym dniu post ścisły.

godz. 8.30 Jutrznia i Gorzkie Żale -I cz.

godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale –II cz.

godz. 17.30 Droga Krzyżowa

godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, Gorzkie Żale – III cz. i po nich całonocna adoracja w dolnym kościele, gdzie będzie przygotowany Grób Pański.

Wielka Sobota

O godz. 8.30 Jutrznia, a o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Od godz. 9.00-12.00 poświęcenie pokarmów w kościele, a w Janusznie od godz. 9.30.

O godz. 20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej - na liturgię przynosimy świece.

Niedziela Wielkanocna

godz. 6.00 – Msza rozpoczęta procesją rezurekcyjną. Prosimy o pomoc w niesieniu baldachimu, figury Zmartwychwstałego, chorągwi. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Kolejne Msze św. jak w każdą niedzielę.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę.

Szczegółowy plan znajdziemy w gablotce i stronie internetowej.

1. Kaplica adoracji będzie zamknięta od czwartku do niedzieli wielkanocnej włącznie.
  2. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu i złożoną ofiarę mieszkańcom Sienkiewicza 38.
  3. Zachęcam do zakupu Gościa Niedzielnego.
  4. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg ma nas w swojej opiece. Miłej i błogosławionej niedzieli.
Odsłony: 1984