Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia- 20.03.2022

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.
 2. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali o godz. 17.30, a w piątki na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień.
 3. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Deklarację Duchowej Adopcji będziemy mogli złożyć w piątek na zakończenie każdej Mszy św., a możemy ją pobrać z biuletynu , który znajduje się na stoliku z prasą.
 4. Najbliższy piątek na prośbę Papieża Franciszka jest dniem modlitwy o pokój i zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Ukrainy.
 5. Liturgiczną Służbę Ołtarza: ministrantów, scholę zapraszamy na Dzień Skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę 26 marca w Sanktuarium
  w Wysokim Kole. Wyjazd o godz. 9.00, koszt 10zł, zapisy w zakrystii i kancelarii.
 6. Zachęcamy do zakupy Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny.
 7. Dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie dolnego kościoła i sali parafialnej przed niedzielną liturgią oraz złożoną ofiarę mieszkańcom Sienkiewicza 24. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy rodziny z Sienkiewicza 32 i 34.
 8. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie i pomoc przy pracach remontowych w naszej świątyni, dziękujemy tym, którzy systematycznie wpierają to dzieło indywidualnie czy poprzez wpłatę na konto parafialne, a także za ofiary dzisiejszej niedzieli remontowej. Za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii, a także tych, którzy w tym miesiącu troszczyli się o naszą świątynię modlimy się w ostatnią środę miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.