Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-13.03.2022

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, zwłaszcza posługujących na wschodzie: Ukrainie, Białorusi tak duchownych jak i świeckich. Ofiary składane do puszek są dziś przeznaczone dla misjonarzy.
  2. Gorzkie żale dziś o godz. 17.30. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki według dotychczasowego programu.
  3. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Msze Święte tego dnia o godz. 6.30, 9.30 i 18.00 sprawowane w sali parafialnej. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.
  4. Najbliższa sobota to III sobota miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi.
  5. Mer miasta Wysznewe oddalonego 18km od Kijowa, miasta które w ramach partnerskiej wymiany gościło dzieci i młodzież naszego miasta zwrócił się za pośrednictwem Burmistrza Miasta Pionki o pomoc finansową na zakup sprzętu obronnego i medykamentów. W tych dniach prowadzona jest zbiórka na ten cel w naszym mieście i przy kościołach przez harcerzy i woluntariuszy (List otwarty Burmistrza Pionek w tej sprawie zamieszczony jest też w naszej gablotce).
  6. Zachęcamy do zakupy Gościa Niedzielnego.
  7. Dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie dolnego kościoła i sali przed niedzielną liturgią oraz złożoną ofiarę mieszkańcom Sienkiewicza 14. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy rodziny z Sienkiewicza 24.
  8. Za tydzień III niedziela miesiąca – niedziela gospodarcza.
  9. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy się modlili w intencji ks. Zbigniewa z racji imienin.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.