Ogłoszenia- 30.01.2022

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 6.30, 9.30 i 18.00 z błogosławieństwem świec. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego modląc się za osoby, które oddały się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego prosząc o nowe powołania.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu,

- w I piątek miesiąca spowiedź na Mszy św. porannej oraz popołudniu od godz. 17.00,

- adoracja młodzieży w I piątek miesiąca od godz. 19.00,

- w I sobotę od godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i adoracja Maryjna.

1. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.
  2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – dziękujemy za każde spotkanie w domach i podczas Mszy kolędowych. W naszej parafii przed pandemią odwiedzaliśmy ponad 2400 rodzin. W tym roku odwiedziliśmy 408 rodzin w domach, a 589 rodzin uczestniczyło we Mszy kolędowej czy w innej formie wsparło finansowo parafialne remonty. Bóg zapłać za każdy rodzaj wsparcia ten duchowy, fizyczny jak i materialny na łączną kwotę 68.400zł. Z tej kwoty sfinansowano wykonanie sufitu nad prezbiterium (65tys), które to prace nie wchodzą w zakres otrzymanej dotacji.
  3. Dziękujemy za każdy głos w sprawie remontu. Pragniemy też podziękować:

-rodzinie, która zadeklarowała chęć sfinansowania nowego tabernakulum,

-rodzinie, która chce wesprzeć w dużej części wykonanie nowego obrazu i ołtarza Matki Bożej Królowej Polski, który chcemy umieścić w głównym ołtarzu,

-ofiarodawcom, rodzinie, która złożyła ofiarę 40tys na prace remontowe,

-dziękujemy rodzinom/osobom, które wyraziły chęć comiesięcznego wsparcia prac konkretną kwotą czy deklaracją swojej pomocy fizycznej przy pracach.

1. Po dokonaniu odkrywek w różnych miejscach posadzki wyszły pewne trudności, gdzie w przedsionku kościoła i pod chórem, posadzka jest tylko grubości 10cm. Na dziś nie ma możliwości wykonania tam prac pod ogrzewanie podłogowe. Stąd trzeba wykonać prace, które nam na to pozwolą, a które stają się dodatkowym kosztem.
  2. W poniedziałek i we wtorek od godz. 9.00 będziemy wynosili pozostałą część ławek. Kto może bardzo prosimy o pomoc. Ten tydzień to również przygotowanie dużej sali parafialnej, by można było tam odprawiać Mszę św.
  3. W najbliższą niedzielę Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00 na dużej sali, a pozostałe Msze św. będą równocześnie odprawiane w kaplicy i na dużej sali.
  4. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 katecheza biblijna pt. Ewangeliczne cuda Jezusa i ich interpretacja.
  5. Dziękujemy parafialnym Al. Lipowych 28 i 30 za pomoc w sprzątaniu.  W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy rodziny z Popiełuszki 1 i 3.
  6. Spotkanie uczestników obozu parafialnego w czwartek o godz. 18.45.
  7. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.