Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia- 30.01.2022

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 6.30, 9.30 i 18.00 z błogosławieństwem świec. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego modląc się za osoby, które oddały się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego prosząc o nowe powołania.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu,

- w I piątek miesiąca spowiedź na Mszy św. porannej oraz popołudniu od godz. 17.00,

- adoracja młodzieży w I piątek miesiąca od godz. 19.00,

- w I sobotę od godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i adoracja Maryjna.

 1. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.
 2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – dziękujemy za każde spotkanie w domach i podczas Mszy kolędowych. W naszej parafii przed pandemią odwiedzaliśmy ponad 2400 rodzin. W tym roku odwiedziliśmy 408 rodzin w domach, a 589 rodzin uczestniczyło we Mszy kolędowej czy w innej formie wsparło finansowo parafialne remonty. Bóg zapłać za każdy rodzaj wsparcia ten duchowy, fizyczny jak i materialny na łączną kwotę 68.400zł. Z tej kwoty sfinansowano wykonanie sufitu nad prezbiterium (65tys), które to prace nie wchodzą w zakres otrzymanej dotacji.
 3. Dziękujemy za każdy głos w sprawie remontu. Pragniemy też podziękować:

-rodzinie, która zadeklarowała chęć sfinansowania nowego tabernakulum,

-rodzinie, która chce wesprzeć w dużej części wykonanie nowego obrazu i ołtarza Matki Bożej Królowej Polski, który chcemy umieścić w głównym ołtarzu,

-ofiarodawcom, rodzinie, która złożyła ofiarę 40tys na prace remontowe,

-dziękujemy rodzinom/osobom, które wyraziły chęć comiesięcznego wsparcia prac konkretną kwotą czy deklaracją swojej pomocy fizycznej przy pracach.

 1. Po dokonaniu odkrywek w różnych miejscach posadzki wyszły pewne trudności, gdzie w przedsionku kościoła i pod chórem, posadzka jest tylko grubości 10cm. Na dziś nie ma możliwości wykonania tam prac pod ogrzewanie podłogowe. Stąd trzeba wykonać prace, które nam na to pozwolą, a które stają się dodatkowym kosztem.
 2. W poniedziałek i we wtorek od godz. 9.00 będziemy wynosili pozostałą część ławek. Kto może bardzo prosimy o pomoc. Ten tydzień to również przygotowanie dużej sali parafialnej, by można było tam odprawiać Mszę św.
 3. W najbliższą niedzielę Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00 na dużej sali, a pozostałe Msze św. będą równocześnie odprawiane w kaplicy i na dużej sali.  
 4. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 katecheza biblijna pt. Ewangeliczne cuda Jezusa i ich interpretacja.
 5. Dziękujemy parafialnym Al. Lipowych 28 i 30 za pomoc w sprzątaniu.  W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy rodziny z Popiełuszki 1 i 3.
 6. Spotkanie uczestników obozu parafialnego w czwartek o godz. 18.45.
 7. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.