Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia- 23.01.2022

III NIEDZIELA ZWYKŁA 

  1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory - liturgiczna modlitwa kościoła w oparciu o teksty biblijne.
  2. Zakończyliśmy prace związane z wykonaniem sufitu nad prezbiterium oraz nad małą wieżą kościoła, która znajduje się w korytarzu prowadzącym do zakrystii, gdzie też zostało wykonane sklepienie wraz z montażem składanych schodów technicznych do pomieszczeń nad prezbiterium. Koszt tych prac to 65tys. -zachęcamy do obejrzenia.
  3. Od wtorku godz. 9.00 będziemy z kościoła wywozili część ławek – kto może i dysponuje wówczas czasem prosimy o pomoc. Mimo remontu wszelkie Msze i nabożeństwa będą w naszej parafii, a więc liczymy na to, że będziemy się spotykać i dla nikogo nie będzie to przeszkodą. W sytuacji zaawansowanych prac remontowych, gdy trudno będzie wejść do kościoła Msze św. będą się odbywały w dolnej kaplicy i w dużej sali parafialnej, a w niedzielę równocześnie w dwóch miejscach. O tym będziemy informowali na bieżąco.
  4. W tym tygodniu w dni powszednie Msze św. o godz. 6.30 i 18.00 w dolnym kościele. Przypominamy też o zachowaniu zasad sanitarno-epidemiologicznych dezynfekcji czy noszeniu maseczek w przestrzeni zamkniętej.
  5. Dziękujemy parafialnym grupom: dzieci, młodzieży, dorosłych, którzy z księżmi włączyli się od porannych godzin sobotnich w przygotowanie salek i świątyni na dzisiejszą niedzielę, a także mieszkańcom Al. Lipowych bloku 24 i 26, i p. Wacławowi za wczorajszy trud w sprzątaniu. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny bloku Al. Lipowych 28 i 30.
  6. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
  7. Zbliża się pierwsza rocznica uroczystego ingresu Ks. Biskupa Marka Solarczyka do katedry Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. W czwartek 27 stycznia 2022 roku, o godzinie 18.00 będziemy modlić się wspólnie w Radomskiej Katedrze dziękując za miniony rok i wypraszając dla ks. Biskupa Marka potrzebne łaski w kierowaniu naszym Kościołem diecezjalnym.
  8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.