Ogłoszenia- 16.01.2022

II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków. O godz. 17.30 nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
  2. Od jutra wracamy do stałego porządku godzin kancelaryjnych. Od tego tygodnia ruszają też spotkania grup formacyjnych według stałego porządku. Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30 i 18.00 w dolnym kościele.
  3. Jeżeli ktoś chce jeszcze zaprosić księdza na wizytę duszpasterską może to uczynić w tym tygodniu na indywidualne zaproszenie.
  4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy się modlić za ks. Proboszcza z racji imienin.
  6. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego – cena od tego roku 8zł. Bieżące wydanie zawiera płytę CD z nagraniem Księgi Rodzaju i Wyjścia.
  7. Dziękujemy mieszkańcom Al.Lipowych 20,21,22 za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny bloku Al. Lipowych 24 i 26.
  8. Na ulicy Radomskiej 2 otwarto nową przychodnie – informacje na ulotkach i gablotce.
  9. Młodzież i przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na wieczór modlitewny – Apel Młodych, który odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00.
  1. Jeżeli ktoś dysponuje dużym pomieszczeniem, halą, gdzie będzie można na czas remontu po 23 stycznia na okres 2 miesięcy przewieźć część ławek z kościoła, to prosimy o kontakt.
  2. Drodzy Bracia i Siostry! W najbliższą środę, 19 stycznia, Ks. Bp Henryk Tomasik, będzie przeżywał swoje patronalne święto. Z tej racji proszę o modlitwę w intencji Dostojnego Solenizanta i zapraszam Czcigodnych Księży, Osoby Życia Konsekrowanego oraz Was, Drodzy Bracia i Siostry, na Mszę Świętą, która będzie sprawowana 19  stycznia (środa), o godz. 18.00, w Katedrze Radomskiej.

Biskup Marek Solarczyk

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.