Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia- 19.12.2021

IV NIEDZIELA ADWENTU  

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Poprzez rekolekcje adwentowe i wczorajszy dzień spowiedzi parafialnej duchowo przygotowywaliśmy się do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.
 2. Do piątku włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz. 6.00. 
 3. Spowiedź w domach chorych w poniedziałek i wtorek od godz. 9.00. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.
 4. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
 5. Chcemy, by czasie świąt mogło uczestniczyć we Mszy jak najwięcej osób. Dlatego i w tym roku organizujemy dwie pasterki: o godz. 22.00 Pasterka dla dzieci i druga Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00, którą rozpoczniemy wspólnym kolędowaniem w wykonaniu scholii starszej od godz. 23.30. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę.
 6. W niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W czasie Mszy św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.15 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskim. Zapraszam by na tych Mszach małżonkowie stali czy siedzieli blisko siebie, by wspólnie modlić się o dalsze łaski  i błogosławieństwo dla Waszego małżeństwa.
 7. WIZYTA DUSZPASTERSKA: Pandemia zmieniła nasz codzienny sposób funkcjonowania, również w wymiarze duszpasterskim i praktyk religijnych. Dotyczy to także wizyty duszpasterskiej, która po usłyszanych sugestiach, będzie w tym roku miała taką formę jak w roku ubiegłym. Po świętach Bożego Narodzenia chcemy na konkretny dzień zaprosić mieszkańców poszczególnych ulic czy bloków na wieczorną modlitwę i Mszę św. sprawowaną w Waszej intencji. Dodatkowo Ci, którzy będą chcieli przyjąć w tym dniu księdza w swoim domu będą mogli to uczynić na indywidualne zaproszenie.

         Prosimy, by rodziny, które chcą zaprosić kapłana do domu, dokonały takiego zgłoszenia najlepiej do 26 grudnia, co nie znaczy, że nie będzie można dokonać takiego zgłoszenia później.

        Zgłoszenia można dokonać telefonicznie (tel. 579 069 566), mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub wziąć przy wyjściu z kościoła stosowny formularz, uzupełnić go i wrzucić do znajdującego się tam czy w zakrystii pudełka. Prosimy również zabrać kartki dla swoich bliskich, sąsiadów informując ich o takiej formie wizyty go duszpasterskiej w tym roku. Ofiary tegorocznej kolędy są przeznaczone na wsparcie w realizacji projektu termomodernizacji budynku kościoła i plebanii dofinansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz prace towarzyszące. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!

 1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom Al. Lipowe 14 i 16 oraz złożoną ofiarę. W czwartek od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z Januszna.
 2. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego z płytą z kolędami oraz dla młodszych Mały Gość Niedzielny.
 3. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg