Ogłoszenia-26.09.2021

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy ale też wspieramy modlitewnie i ofiarami liczne dzieła podejmowane przez Caritas naszej diecezji tak wobec chorych, samotnych, ubogich, prowadzenia domu samotnej matki czy domu dziecka po noclegownie i punkty wydawania posiłków. Wszystkie te dzieła będziemy dziś powierzać w modlitwie kościoła – Nieszporach – o godz. 17.30.
  2. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.
  3. Terminarz uroczystości parafialnych:

I Komunia św. – II niedziela miesiąca tj. 8 maja 2022r., godz. 12.00

Sakrament bierzmowania – 18 maja (środa) 2022r. o godz. 18.00

Rocznica I Komunii św. – zostaje na stałe przeniesiona na dzień Bożego Ciała – a więc w roku 2022 będzie to 16 czerwca (czwartek) o godz. 9.30.

1. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać w dni powszednieo godz. 18.30, a w niedziele i uroczystości o godz. 17.30.
  2. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w kościele na Mszy św. o godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 17.00. Adoracja czcicieli Niepokalanego Serca NMP w sobotę od godz. 16.30.
  3. Do chorych ksiądz uda się w najbliższy czwartek tj. 30 września od godz. 8.30 oraz w piątek również od godz. 8.30.
  4. W pierwszy piątek miesiąca adoracja młodzieży od godz. 19.00.
  5. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny.
  6. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu parafianom z Mickiewicza 51. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Mickiewicza 47 i 49.
  7. Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Wysokiego Koła odbędzie się w najbliższą sobotę 2 października, wyjazd o godz. 9.15, powrót o godz. 16.00, koszt 15zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii do poniedziałku włącznie.
  8. Spotkanie dla rodziców młodzieży, które w tym roku szkolnym przygotowuje się do sakramentu bierzmowania w następną niedzielę o godz. 19.00.
  9. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone różance dzieciom przygotowującym się do I komunii św. Próba przed tym wydarzeniem w sobotę po nabożeństwie różańcowym.
  10. Katolicka Wspólnota AA (Anonimowych Alkoholików), działająca w naszej parafii, zaprasza na spotkania w każdy czwartek o godz. 19.00. Są to spotkania otwarte dla osób dotkniętych problemem alkoholowym. Główny cel tej grupy to „trwać w trzeźwości i pomagać innym alkoholikom w jej osiągnięciu”.
  11. Burmistrz Miasta Pionki przypomina, że spis powszechny kończy się 30 września. Kto odłożył ten obowiązek na ostatnią chwilę, musi to zrobić jak najszybciej przez Internet, telefon lub w urzędzie miasta. Można też zostawić nr telefonu na infolinii spisowej i rachmistrz oddzwoni. Wszyscy liczymy się dla Polski. Osoby, które nie wezmą udziału w spisie mogą spotkać się z karą do 5000 zł.
  12. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas wszystkich na drodze prowadzącej ku świętości.