Ogłoszenia-19.09.2021

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również
  w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. W tej intencji będziemy się dziś modlili o godz. 17.30 na nabożeństwie ku czci św. Michała Archanioła.
 2. Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Wysokiego Koła odbędzie się 2 października (sobota), koszt 15zł, zapisy w zakrystii i kancelarii.
 3. Spotkanie dla rodziców młodzieży, które w tym roku szkolnym przygotowuje się do sakramentu bierzmowania w następną niedzielę o godz. 19.00.
 4. Urząd Miasta Pionki przypomina, że w dn. 30 września upływa czas wzięcia udziału w Powszechnym Spisie Ludności. Spisać można się przez Internet, telefon, w urzędzie lub przy pomocy rachmistrza, który będzie się kontaktował z osobami jeszcze nie spisanymi.
 5. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, gdzie znajdziemy relacje z beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i s. Elżbiety Czackiej oraz o aktualnych także dziś objawieniach Matki Bożej w La Salette. 
 6. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu parafianom z Mickiewicza 53. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Mickiewicza 51.
 7. W przyszłą niedziele, 26 września, ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas. Za włączanie się w społeczną pomoc bliźnim, dostrzeganie potrzebujących dziękujemy w imieniu Caritas  naszej diecezji, gdzie zostaną przekazane zebrane środki.
 8. Uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę gr. 10, zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w najbliższą niedzielę na godz. 11.30 do parafii św. Barbary.
 9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia. W dzisiejszą III niedzielę miesiąca – niedzielę gospodarczą – jak też w każdą ostatnią środę miesiąca modlitewną pamięcią ogarniamy wszystkich ofiarodawców naszej parafii, którzy swoją pracą, modlitwą, posługiwaniem w naszej parafii i ofiarami wyrażają swoją troskę o naszą świątynię i parafię. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas wszystkich na drodze prowadzącej ku świętości.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg