Ogłoszenia-05.09.2021

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś Mszą św. o godz. 11.00 z poświęceniem przyborów szkolnych rozpoczniemy III Festyn dla Życia i Rodziny kończący czas wakacji. W czasie festynu oprócz wielu atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie możliwość wzięcia udziału w Powszechnym Spisie Ludności oraz w loterii fantowej, z której dochód przeznaczony jest na organizacje obozu zimowego dla dzieci i młodzieży z różnych grup naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  2. O godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. Jerycho Rodzin – całodobowy, modlitewny „szturm do nieba” w intencjach małżeństw i rodzin. To gorąca modlitwa błagalna o łaskę odnowy duchowej rodzin, zanoszona przed wystawionym Najświętszym Sakramencie i peregrynującym obrazie Matki Bożej Świętorodzinnej. Zapraszamy w tym czasie na chwilę osobistej adoracji, która będzie trwała przez cała dobę. Plan nawiedzenia mamy w Biuletynie parafialnym, gablocie i stronie parafii.  W naszej parafii czuwanie rozpocznie się 7 września Mszą św. o godz. 18.00, a zakończy 8 września Mszą św. o godz. 16.30, po której to Mszy obraz zostanie przewieziony do kolejnej parafii. Z tej racji we wtorek i w środę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy.
  4. Od jutra po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania formacyjne dla dorosłych, młodzieży i dzieci – terminarz mamy podany w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.
  5. W miniony poniedziałek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej. Główne tematy podjęte w czasie spotkania, to:

-pilna potrzeba zadaszenia wieży, którego nie było, aby w ten sposób chronić mury świątyni przed przemakaniem i gromadzeniem się deszczówki na szczycie wieży

-zmiana ogrzewania kościoła na nadmuchowe, które będzie bardziej wydajne i ekonomiczne w eksploatacji. Z wykonaniem przyłącza gazowego, kotłowni w kościele i montażem jest to koszt ok.220tys. Chcemy do tych prac przygotowywać się by w kolejnym roku sezon grzewczy rozpocząć z nowym ogrzewaniem.

-chcemy również utworzyć przy naszej parafii Fundację, która będzie zajmowała się m.in. szukaniem funduszy na różnego rodzaju akcje parafialne czy duszpasterskie oraz pomoc dla dzieci i młodzieży, czy osób potrzebujących. Wszystkich, którzy chcieli by zaangażować się w dzieło tworzenia fundacji zapraszamy na spotkanie w przyszły poniedziałek tj. 13 września na godz. 19.00.

1. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Mickiewicza 55.
  2. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 11 września o godz. 4.30. Spotkanie organizacyjne w czwartek o godz. 18.30. Są jeszcze wolne miejsca.
  3. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego oraz Specjalnego numeru poświęconego osobie kard. Wyszyńskiego w cenie 10 zł.
  4. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy się modlili w intencji ks. Jacka z racji imienin. Już dziś polecamy go modlitewnej pamięci.
  5. Niech Boże błogosławieństwo będzie umocnieniem dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, by pokój i radość gościła w Waszych sercach.