Ogłoszenia- 29.08.2021

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. Od najbliższej środy tj. 1 września zmienia się układ Mszy św. popołudniowych będą one w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie 17.30 i 18.00, a także układ godzin kancelaryjnych. Bliższe informacje na stronie parafialnej, a także w Biuletynie Parafialnym, który prosimy wziąć ze sobą wychodząc z kościoła. Tam również znajdziemy informację i program Jerycha Rodzin, które rozpocznie się w naszej parafii 7 września tj. we wtorek Mszą św. o godz. 18.00, a zakończy 8 września Mszą św. o godz. 16.30.
 2. SŁOWO KS. Bp. Marka Solarczyka:

Moi Drodzy!

W ostatnich dniach wakacji, serdecznie dziękuję wszystkim, dzięki którym w czasie letnich miesięcy dokonało się wiele dzieł rekolekcyjnych i duszpasterskich w diecezji radomskiej oraz umożliwiających wypoczynek dzieci i młodzieży. Bardzo znaczącym dziełem naszego radomskiego Kościoła było tegoroczne pielgrzymowanie na Jasną Górę. Dziękuję kilku tysiącom wiernych, których podążanie do Matki Bożej Jasnogórskiej było świadectwem ufnej wiary i źródłem Bożej opieki w ich osobistych intencjach oraz duchowym darem dla całej wspólnoty diecezjalnej. Dzieło to nie byłoby możliwe bez zaangażowania licznych wiernych i znaczącej grupy kapłanów. Dziękuję Wam z całego serca za wasze oddanie i poświęcenie dla innych.

Niemożliwa do ocenienia jest wytrwała kontynuacja w wakacyjnym czasie dzieła Jerycha Rodzin w naszej diecezji. Dziękuję za wielkie zaangażowanie wiernych i duszpasterzy w owocne przeżycie tego czasu modlitwy, umocnienia rodzin i odnowy wiary.

U progu nowego roku szkolnego życzę uczniom spokojnego i owocnego czasu nauki, a rodziców i nauczycieli powierzam opiece Matki Bożej i przyzywam mocy Bożego błogosławieństwa.

Za dwa tygodnie będziemy przeżywać beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Módlmy się o obfite owoce tego ważnego wydarzenia i zapraszam na diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego w dniu 25 września 2021, w katedrze radomskiej o godz. 11.00.

Wasz biskup Marek

 1. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Msza św. w intencji poległych i pomordowanych nie na cmentarzu, ale w kościele św. Barbary o godz. 18.00.
 2. W środę rozpocznie się nowy rok szkolny. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, dary Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 8.00.
 3. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 11.00 z poświęceniem przyborów szkolnych rozpoczniemy III Festyn dla Życia i Rodziny kończący czas wakacji. Dla dzieci oprócz przedstawienia teatralnego przewidziane zabawy i konkursy. Dla pozostałych uczestników oprócz kiełbasy z grilla kilka ciekawych stoisk wystawowych, a także koncert zespołu góralskiego. W czasie festynu będzie możliwość wzięcia udziału w Powszechnym Spisie Ludności. Serdecznie zapraszamy. Najbliższa niedziela to Dzień Solidarności z Afgańczykami.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z czwartku na piątek.
 5. Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w czasie Mszy św. o godz. 6.30 i popołudniu od godz. 17.00.
 6. W I piątek miesiąca, adoracja młodzieży od godz. 19.00 prowadzona przez naszą scholę.
 7. Do chorych w domach ksiądz tradycyjnie uda się w czwartek i piątek od godz.8.30.
 8. W sobotę o godz. 16.30 adoracja i później Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 9. Spotkanie Rady Duszpasterskiej Ekonomicznej w poniedziałek o godz. 19.30 na plebanii.
 10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.
 11. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu parafianom z Boh. Studzianek 19 i 21.
  W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Bohaterów Studzianek 23.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg