Ogłoszenia-22.08.2021

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.
 2. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msze Święte tego dnia o godz. 6.30, 9.30 i 19.00.
 3. Niebawem rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dyrekcje, nauczycieli, uczniów Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej, Przedszkoli na wspólną Mszę św. 1 września na godz. 8.00. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów rozpoczynających edukacje odbędzie się 5 września na Mszy św. o godz. 11.00, która to Msza rozpocznie III Festyn dla Życia i Rodziny. Już dziś zapraszamy całe rodziny do udziału w tym wydarzeniu – bliższe informacje niebawem na plakatach i naszej stronie internetowej.
 4. Jerycho Rodzin – to całodobowy, modlitewny „szturm do nieba” w intencjach małżeństw i rodzin. To gorąca modlitwa błagalna o łaskę odnowy duchowej rodzin, zanoszona przed wystawionym Najświętszym Sakramencie i peregrynującym obrazie Matki Bożej Świętorodzinnej. W naszej parafii czuwanie rozpocznie się
  7 września Mszą św. o godz. 18.00, a zakończy 8 września Mszą św. o godz. 16.30,
  po której to Mszy obraz zostanie przewieziony do kolejnej parafii.
 5. Dzieci i młodzież, która brała udział w oazie wakacyjnej zapraszamy do udziału w powakacyjnym spotkaniu w dn. 28 sierpnia /sobota/, które odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej. Zapisy w zakrystii i kancelarii, koszt 30zł. Wyjazd w najbliższą sobotę o godz. 8.30.
 6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej 30 sierpnia (poniedziałek) o godz. 19.30 na plebanii.
 7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.
 8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu i dekorację kościoła. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Bohaterów Studzianek 19 i 21.
 9. Tym, którzy przeżywają swoje jubileusze, imieniny czy urodziny, życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i pogody ducha na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg