Ogłoszenia-15.08.2021

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

 1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.
 2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej. Dziękujemy też parafianom z Januszna za przygotowanie wieńca i dekoracji dożynkowej. Niech to nasze dziękczynienie Bogu za wszelkie dary ziemi, które służą naszemu pożywieniu i cieszą nasze oczy będzie też ufnym powierzaniem się Bożej Opatrzności na kolejny rok naszego życia.
 3. Dziś też 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.
 4. Kontynuujemy prace remontowe przy fundamentach naszej świątyni ich osuszaniu i wykonaniu izolacji. Miejmy nadzieję, że pogoda najbliższych tygodni będzie sprzyjała podejmowaniu tych prac. Również w tym tygodniu na skutek solidnych zniszczeń i ubytków drewniana część wieży kościoła zostanie wraz z krzyżem zdemontowana ponieważ zagraża bezpieczeństwu. W przyszłości będziemy musieli wykonać takie wykończenie – zadaszenie, które uchroni mury wieży przed przesiąkaniem i odpadaniem cegieł na skutek zawilgocenia. Za wszelkie wsparcie modlitewne i gospodarcze oraz  pomoc materialną bardzo serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 5. Rejonowy Dzień Chorych w sobotę 21 sierpnia br. w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole.  Początek o godz. 10.00. O godz. 12.00 Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Tomasika. Całość spotkania będzie odbywała się w świątyni i będzie transmitowana drogą internetową www.wysokiekolo.pl /zakładka Msza online/.
 6. Dzieci i młodzież, która brała udział w oazie wakacyjnej zapraszamy do udziału w powakacyjnym spotkaniu w dn. 28 sierpnia /sobota/, które odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej. Zapisy w zakrystii i kancelarii, koszt 30zł.
 7. Od jutra tj. 16 sierpnia w godzinach kancelaryjnych zapisujemy intencje mszalne na rok 2022. Pamiętajmy zwłaszcza o jubileuszach, imieninach, rocznicach – dlatego Msze św. w niedzielne i uroczystości o godz. 9.30, 11.00 i 12.15 będą wyłącznie za żywych, tak by umożliwić przeżywanie tych ważnych uroczystości rodzinnych.
 8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.
 9. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Bohaterów Studzianek 15 i 17. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Bohaterów Studzianek 15 i 17.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg