Ogłoszenia-01.08.2021

XVIII Niedziela Zwykla

1.Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Dziś o godz. 18.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji powstańców w 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

2.Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. 

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu)i pierwsza sobota miesiąca. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi na 15 minut przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. 

4Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30

5.Adoracja całonocna w kaplicy adoracji z czwartku na piątek. Zapraszamy.

6. 6.Od dziś w godz. 9-13.00 oraz od godz. 19.00 przy parafii św. Barbary zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia. Od jutra do 5 sierpnia zapisy od godz. 18.30. Załadunek bagaży 5 sierpnia w godz. 18.00-20.00. Pielgrzymi 6 sierpnia o godz. 7.00 wyruszą autokarem spod kościoła św. Barbary do Radomia na Mszę rozpoczynającą diecezjalną pielgrzymkę. Koszt pielgrzymki 80z. Przypominamy o przygotowaniu namiotów. Każdego dnia będą też zapewnione gorące posiłki, polowe prysznice i toalety.

7.W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 6.30, 9.30, 19.00.

8.W święto Przemienienia Pańskiego od 6-13 sierpnia, tych którzy z różnych powodów nie będą mogli pielgrzymować zapraszamy do udział 

w duchowej pielgrzymce na Jasną Górę organizowanej przy naszej parafii.

Duchowa Pielgrzymka składa się z dwóch części: 

-1)podjęcie indywidualnie adoracji Najświętszego Sakramentu (można to uczynić każdego dnia w naszej kaplicy adoracji),Godzinki, modlitwa Anioł Pański i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

-2)część wspólnotowa w górnym kościele rozpoczęcie o godz. 18.00: refleksja nad Bożym Słowem, adoracja i modlitwa Różańcowa zakończona Msza św. o godz. 19.00 z homilią i Apelem Jasnogórskim. 

Na stoliku przy chrzcielnicy będzie też wystawiony koszyk, gdzie będziemy mogli wrzucać intencje pielgrzymkowe, które będą odczytywane podczas wspólnych wieczorny nabożeństw. Naszym umocnieniem niech będzie również przyjęcie w tych dniach komunii św. 

Zapisy do 6 stycznia w kancelarii lub zakrystii po Mszy św.

9.W Niedzielę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W Polsce i wielu krajach europejskich dzień ten często nazywany jest świętem Matki Bożej Zielnej. W kościołach święci się wówczas zioła, kwiaty i snopy dożynkowe. Również w naszej parafii chcemy ten dzień przeżyć jako dziękczynienie za dary ziemi.  Tradycyjnie prosimy parafian Januszna o przygotowanie na 15 sierpnia dekoracji dożynkowej: wieńca, kosza warzyw, owoców. W tym roku kiedy tyle zakątków świata i Polski jest dotkniętych powodziami, wichurami mamy za co dziękować ale i powierzać się Bożej Opatrzności

10Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom Bohaterów Studzianek 9 i 11. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Bohaterów Studzianek 13 oraz domy prywatne z tej ulicy.

11.Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg